Asset 2

ویوک راماسوامی، نامزد جمهوری‌خواه: دولت آمریکا درباره ۱۱ سپتامبر دروغ گفته است 

ویوک راماسوامی، یکی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ گفت دولت آمریکا درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، دروغ گفته است
نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری، ویوک راماسوامی، در نمایشگاه ایالتی آیووا در دموین، آیووا، در 12 اوت 2023 سخنرانی می کند.(Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

ویوک راماسوامی، یکی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ دوشنبه گفت که دولت ایالات متحده در روایت رسمی خود درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، دروغ گفته است و آمریکایی‌ها «لایق حقیقت هستند 

راماسوامی در گفتگو با سی‌ان‌ان عنوان کرد که نشریه آتلانتیک به اشتباه نقل‌قولی از من مبنی بر اینکه در حادثه ۱۱ سپتامبر عوامل داخلی فدرال دخیل بوده‌اند را منتشر کرده در حالی که اشاره من به حادثه ۶ ژانویه و دست داشتن عوامل داخلی فدرال در حمله به ساختمان کنگره بوده است. 

او به این شبکه تلویزیونی گفت: «حقیقت این است که دولت دروغ‌هایی درباره ۱۱ سپتامبر گفته است. اما من این دروغ‌ها را تکرار نمی‌کنم. چیزی که من گفتم این بود که قطعاً نهاد‌های اطلاعاتی عربستان سعودی در ۱۱ سپتامبر نقش داشته است و این چیزی نیست که بشود در حرف گفت. حقایق این را تأیید می‌کند 

وی افزود: «نظراتی که من عنوان کردم در واقع همان چیزی است که من معتقدم، این بود که ۱۱ سپتامبر کار عوامل داخلی نبود، بلکه قطعاً عربستان سعودی در آن دخیل بود و دولت ما به مدت ۲۰ سال، در این مورد به مردم آمریکا دروغ گفته است.» 

نشریه آتلانتیک در بخشی از مطلبی که به نقل از راماسوامی منتشر کرده بود آورده بود که این کاندیدای جمهوری‌خواه گفته است که این سؤال درستی است که پرسیده شود «چند پلیس، چند مامور فدرال در هواپیماهایی که به برج‌های دوقلو برخورد کردند وجود داشتند. شاید پاسخ صفر باشد.» 

او ادامه داده بود: «احتمالاً جواب صفر است، دلیلی ندارم که فکر کنم چیز دیگری بوده باشد. اما اگر ما ارزیابی جامعی از اتفاقات روز ۱۱ سپتامبر را انجام می‌دهیم و یک کمیسیون ۱۱ سپتامبر داریم، قطعاً این باید یکی از پرسش‌هایی باشد که عموم مردم باید از پاسخ آن آگاه شوند.» 

این کاندیدای جمهوری‌خواه ادامه داد: «اگر ما یک کمیسیون ۶ ژانویه داریم، بدون شک، این‌گونه سؤالات باید مطرح شود.» او اضافه کرد. در ماجرای ۶ ژانویه تعدادی افراد مسلح و غیرمسلح حضور داشتند. باید مشخص شود چند درصد مسلح و چه تعداد از آنها ماموران فدرال بودند. من فکر می‌کنم درصد بالایی از آنها مامور فدرال بودند. 

پس از اینکه آقای راماسوامی گفت که نقل‌قول مطرح شده از او اشتباه است، آتلانتیک فایل صوتی این مصاحبه را منتشر کرد که به نظر می‌رسید نقل‌قول اصلی درست است. 

سپس سخنگوی راماسوامی اعلام کرد که قسمت ضبط شده بخشی از صحبت های او است که بریده شده و تنها یک قسمت پخش شده است. سپس درخواست کرد که آتلانتیک قسمت بیشتری از صحبت راماسوامی را منتشر کند که حقیقت بیان شود. 

راماسوامی در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت که در جریان حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه تعدادی از ماموران فدرال نیز حضور داشتند و اسامی آنها باید برای عموم منتشر شود. 

او ادامه داد: «آنچه که درباره ۱۱ سپتامبر گفتم این است که دولت دروغ گفته است. دولت در مورد دخالت عربستان سعودی دروغ گفت. یک جاسوس سعودی به نام البیومی وجود داشته که آن‌ها درباره‌اش دروغ گفته‌اند و مدارک غیرقابل‌انکاری در این باره وجود دارد.» 

آقای راماسوامی به کمیسیون ملی در مورد حملات تروریستی به ایالات متحده اشاره کرد که در سال ۲۰۲۲ تشکیل شده بود و گفت «این کمیسیون متوجه شد که شکست‌های آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا باعث امکان اجرای حملات ۱۱ سپتامبر شد و اتخاذ تدابیر شدیدتر ممکن بود که این حملات را متوقف کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی