Search
Asset 2

تعویق اعلام قیمت بنزین تا پایان هفته

(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
با گذشت یک ماه از سال ۱۳۹۳، تاکنون هیچ خبر رسمی از قیمت و زمان افزایش قیمت بنزین منتشر نشده است. (BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)

 

در حالی‌که مردم در آخرین روز فرودین‌ماه منتظر اعلام قیمت جدید بنزین بودند، تاکنون هیچ خبر رسمی از قیمت و زمان افزایش قیمت بنزین منتشر نشده است.

اظهارات امروز محمد شریعتمداری مبنی بر اعلام قیمت جدید بنزین تا چند روز آینده، حاکی‌از این‌ است که، در جلسه‌ی چهارشنبه‌ی هیئت دولت، قیمت‌ها قطعی شده و در این صورت قیمت‌های جدید تا روز پنج‌شنبه اعلام خواهد بود.

کارشناسان بر این باورند که تاثیر افزایش نرخ بنزین بر تورم کالاها از یک سو، و همچنین عدم تحقق پیش‌بینی‌های دولت مبنی بر انصراف جمع قابل توجهی از مردم از دریافت یارانه، دولت را تا حدی در تصمیم‌گیری نهایی دچار مشکل کرده است.

پیش‌تر سخن‌گوی دولت در این خصوص گفته بود: «روند رشد قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین و گازوئیل منوط به منابع کسب‌شده از انصراف یارانه‌بگیران است.»

البته به گفته‌ی معاون اجرایی رئیس جمهور، دولت به دنبال افزایش قیمت حامل‌های انرژی با شیب ملایم تا حداکثر سقف ۲۴ درصد است.

با اعلام ستاد مدیریت مصرف سوخت، در حال حاضر ذخیره‌ی ۳۰۰ لیتری بنزین ۷۰۰ تومانی ماه گذشته  و ذخیره‌ی بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت در این ماه نیز قابل استفاده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی