Search
Asset 2

کشته شدن یک فرمانده دیگر حزب‌الله توسط اسرائیل یک‌روز پس از تهدیدهای حسن نصرالله

ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک فرمانده حزب‌الله که مسئول عملیات واحد جوعیه بود را در حمله هوایی امروز به لبنان کشته است.
(Twitter)

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فرمانده حزب‌الله که مسئول عملیات واحد جوعیه در لبنان بود را در حمله هوایی امروز کشته است. این تنها یک روز پس از سخنرانی تهدیدآمیز رهبر حزب‌الله علیه اسرائیل رخ داد.

رسانه تایمز اسرائیل نوشته است که «عباس ابراهیم حمزه حماده» معروف به «فضل ابراهیم» در حمله پهپادی در منطقه جوعیه، یکی از شهرهای نزدیک به دیر کیفه در جنوب لبنان کشته شد.

به گفته ارتش اسرائیل، او مسئول طراحی و اجرای حملات علیه اسرائیل بوده و همزمان فرماندهی نیروهای زمینی حزب‌الله در جوعیه را بر عهده داشته است.

حمله پهپادی اسرائیل در حالی رخ داد که حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه هشدار داد که ابن گروه دارای تسلیحات و قابلیت‌های اطلاعاتی جدیدی است که می‌تواند در صورت وقوع یک جنگ همه‌جانبه، مواضع حساس‌تری را در عمق اسرائیل هدف قرار دهد.

حزب‌الله لبنان از فضل ابراهیم با عنوان فرمانده نام نبرد

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که فضل ابراهیم در ماه‌های اخیر، «جنگ حزب‌الله را در جنوب لبنان پیش برد و در عین حال تلاش کرد نبرد زمینی این سازمان را بهبود بخشد».

این در حالی است که گروه حزب‌الله لبنان، کشته شدن فضل ابراهیم را اعلام کرده، اما او را فرمانده نخوانده است.

تایمز اسرائیل نوشته است که با کشته شدن فضل ابراهیم، ​​تعداد تلفات این گروه را در بحبوحه جنگ حماس با اسرائیل به دست‌کم ۳۹۴ نفر رسیده است.

همزمان با حمله پهپادی که منجر به کشته شدن فضل ابراهیم شد، ارتش اسرائیل می‌گوید که جت‌های جنگنده یک موشک‌انداز زمین به هوای گروه حزب‌الله را در منطقه ریحان مورد اصابت قرار دادند که به گفته ارتش تهدیدی برای هواپیماهای اسرائیلی بود.

تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله به نقطه جوش رسیده است

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که اظهارات روز گذشته حسن نصرالله در حالی بیان شد که به نظر می‌رسد درگیری چند ماهه بین حزب‌الله و اسرائیل در حال رسیدن به نقطه جوش است.

این اظهارات یک روز پس از دیدار نماینده ارشد ایالات متحده با مقامات لبنانی در آخرین تلاش برای کاهش تنش‌ها صورت گرفت.

نصرالله طی یک سخنرانی تلویزیونی تهدید کرد که «هیچ مکانی در اسرائیل از موشک‌های ما در امان نخواهد بود».

او افزود که «اگر قبرس فرودگاه‌ها یا پایگاه‌های خود را برای استفاده اسرائیل جهت حمله به لبنان باز کند، هدف حمله حزب‌الله قرار خواهد گرفت.»

این در حالی است که قبرس میزبان دو پایگاه نظامی بریتانیا است که تحت کنترل دولت قبرس نیستند.

حسن نصرالله همچنین در بخشی از اظهارات خود گفته است که «ما اکنون سلاح‌های جدیدی داریم. اما من نمی‌گویم آنها چه هستند. وقتی تصمیم گرفته شود، آنها در خط مقدم دیده خواهند شد.»

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب‌الله برای اولین بار از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در غزه از ماه اکتبر، از پهپادهای مسلح و همچنین از موشک‌های زمین به هوا برای تعقیب جت‌های اسرائیلی استفاده کرده است.

اسرائیل نیز طی روزهای گذشته هشدار داد که گسترش حملات حزب‌الله لبنان علیه اسرائیل می‌تواند باعث تشدید تنش جدی و بروز عواقب مخرب در منطقه شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی