Asset 2

حمله افراد مسلح به یک کلانتری در زاهدان؛ درگیری شدید نیروهای امنیتی با افراد مهاجم 

حمله افراد مسلح به کلانتری ۱۶ زاهدان
(Tasnim)

صبح امروز چند فرد مسلح به کلانتری ۱۶ زاهدان که در نزدیکی مصلای اهل‌سنت این شهر قرار دارد حمله کرده و توانستند وارد محوطه این کلانتری شوند. 

در گزارش‌های اولیه‌ای که از این حمله منتشر شد، گفته شده بود این افراد توانستند با منفجرکردن جلیقه‌های انفجاری راه خود را به این کلانتری باز کنند. رسانه‌های داخلی در ایران گزارش دادند که دو نفر از این مهاجمان جلیقه انفجاری داشتند و عملیات انتحاری انجام دادند. 

اما معاون امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان «انتحاری بودن این حمله را رد کرده و گفته است که عوامل تروریستی برای ورود به کلانتری از نارنجک استفاده کردند.» 

مهدی شمس‌آبادی، دادستان زاهدان اعلام کرده که یک مامور نیروی انتظامی در این حمله کشته شده است. 

در ۸ مهر سال گذشته مردم معترض زاهدان که در اعتراض به تجاوز به دختر ۱۵ساله بلوچ توسط فرمانده انتظامی چابهار مقابل کلانتری ۱۶ زاهدان تجمع کردند، توسط نیروهای مستقر در این کلانتری و ساختمان‌های اطراف مورد هدف قرار گرفته و ۹۶ شهروند در این روز با شلیک گلوله جان باختند و بیش از ۳۰۰ نفر نیز زخمی شدند. 

در تصاویری که امروز صبح از زاهدان منتشر شده صدای تیراندازی مداوم به گوش می‌رسد و نشان می‌دهد درگیری سنگینی میان دو طرف در جریان است. 

وب‌سایت حال وش که گزارش‌های مربوط به مسائل استان سیستان و بلوچستان را منتشر می‌کند خبر داده که سپاه پاسداران امنیت شهر را در دست گرفته است و نیروهای خود را در سطح مرکز استان پراکنده است. 

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی و ماموران سپاه پاسداران از جمله با لباس‌شخصی در سطح شهر حضور دارند. 

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران نیز گزارش داد که مهاجمان نتوانستند وارد ساختمان کلانتری شوند و در یکی از برجک‌های محوطه این کلانتری مستقر شدند. این خبرگزاری همچنین مدعی شد با کشته شدن دو تن از این مهاجمان توسط نیروهای امنیتی درگیری‌ها خاتمه پیدا کرده است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی