Search
Asset 2

قیمت جدید خودرو اعلام شد

Persian-ET-logo.N

سرانجام پس از برگزاری جلسات متعدد بین خودرو سازان و شورای رقابت، جهت قیمت‌گذاری خودروهای پرتیراژ تولید داخل، نرخ جدید خودرو اعلام شد.

«رضا شیوا»، رئیس شورای رقابت، در یک نشست خبری که روز گذشته ۱۴ تیرماه در محل شورا برگزار شد، قیمت‌‏های جدید خوردرو را اعلام کرد.

وی با اشاره به چگونگی محاسبه‌ی قیمت خودروها گفت: «متوسط افزایش قیمت خودروها ۵.۵ درصد بوده و قیمت‌‏های جدید با احتساب هزینه استاندارد یورو ۴ و کیسه هوا تعیین شده‌اند.»

شورای رقابت در دهه‌ی سوم خردادماه، افزایش قیمت ۳.۷ تا ۶.۹ درصدی را اعلام  کرد که با اعتراض خودروسازان مواجه شد.

به گفته‌ی شیوا، در قیمت گذاری جدید، بانک مرکزی تورم خودروی پراید را ۹ درصد و پژو ۲۰۶ تیپ ۷ را ۷.۶ درصد اعلام کرده است.

با توجه به این‌که ممکن است قیمت خودروها در روزهای آینده التهاباتی داشته باشد، رئیس شورا از کسانی که قصد خرید خودرو دارند، خواست که تا آرام شدن بازار دست نگه‌دارند.

 وی در این‌خصوص گفت: « مردم برای خرید خودرو عجله نکنند چرا که با توجه به اجرای شروط ۵ گانه نرخ خودرو طی دو ماه آینده در بازار کاهش خواهد یافت.»

آقای شیوا در ادامه گفت: « از فردا شروط ۵ گانه‌ی شورای رقابت در مورد خودروسازان لازم‌الاجرا است و باید خودرو سازان این شروط را به طور کامل به مرحله‌ی اجرا بگذارند و در صورتی که شرایط مدنظر از سوی خودروسازان رعایت نشود آن‌‏ها مشمول جریمه می‌شوند و قیمت‌های اعلام شده تا یک سال ثابت خواهد ماند.»

وی در پایان گفت: «مرکز ملی رقابت بازرسانی را برای کنترل عملکرد خودروسازان و بازار خودرو در نظر گرفته و در این خصوص مشکلی ندارند.»

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی