Search
Asset 2

کمپین بایدن به تیک‌تاک می‌پیوندد

کمپین انتخاباتی جو بایدن اعلام کرد که به تیک‌تاک پیوسته است، اگرچه دولت بایدن استفاده از آن را در دستگاه‌های فدرال ممنوع کرده است.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده (Sean Rayford/Getty Images)

با وجود نگرانی‌های امنیتی ابرازشده توسط دولت بایدن درباه اپلیکشن تیک‌تاک و ممنوع‌شدن استفاده از این اپلیکشن در دستگاه‌های فدارال ایالات متحده، کمپین انتخاباتی جو بایدن اعلام کرد که به تیک‌تاک پیوسته است.

دستیاران بایدن گفتند که انتظار نمی‌رود بایدن شخصاً به این پلتفرم بپیوندد و احتمالاً این حساب به‌طور کامل توسط تیم کمپین اداره می‌شود و قصدشان این است که به رای‌دهندگان آمریکا و به‌ویژه جوانانی از پلتفرم‌های سنتی دور شده‌اند بیشتر دسترسی داشته باشند.

هم اف‌بی‌آی و هم کمیسیون ارتباطات فدرال هشدار داده‌اند که «بایت دنس»، مالک تیک‌تاک ممکن است داده‌های کاربران، مانند تاریخچه مرور، مکان و شناسه‌های بیومتریک آنان را را با رژیم کمونیست چین به اشتراک بگذارد.

مقامات کمپین گفتند که اقدامات احتیاطی امنیتی پیشرفته‌ای را انجام می‌دهند و ترکیبی از پروتکل‌های امنیتی را برای اطمینان از ایمنی بکار خواهند گرفت، اما جزئیاتی درباره این اقدامات ارائه نکردند.

قانونی که در سال ۲۰۱۷ توسط حزب کمونیست چین اجرا شد، شرکت‌ها را ملزم می‌کند اطلاعات شخصی مرتبط با امنیت ملی کشور را به حکومت چین ارائه دهند.

چند ماه پیش یک مدیر اجرایی سابق «بایت‌دنس»، شرکت مادر تیک‌تاک، ادعا کرد که حزب کمونیست چین به داده‌های کاربران این برنامه اجتماعی، ازجمله داده‌های متعلق به معترضان هنگ‌کنگ و فعالان حقوق مدنی، دسترسی داشته است.

سال گذشته نیز کانادا استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک را در تمام وسایل دولتی ممنوع اعلام کرد و دلیل آن را نگرانی از میزان دسترسی پکن به داده‌های کاربران عنوان کرده بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی