Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: جمعه خونین زاهدان انتقام یک رژیم ضد ایرانی از ملت ایران بود 

شاهزاده رضا پهلوی در سالروز جمعه خونین زاهدان با انتشار توییتی رهبر جمهوری اسلامی را مسئول کشتار آن روز اعلام کرد و گفت که عاملان کشتار فرزندان ایران مجازات خواهند شد.
شاهزاده رضا پهلوی (Twitter)

شاهزاده رضا پهلوی در سالروز جمعه خونین زاهدان با انتشار توییتی رهبر جمهوری اسلامی را مسئول کشتار آن روز اعلام کرد و گفت که عاملان کشتار فرزندان ایران مجازات خواهند شد. 

شاهزاده رضا پهلوی در این توئیت با تأکید بر اینکه «جمعه خونین زاهدان انتقام یک رژیم ضدایرانی از ملت ایران بود» نوشت: «در هشتم مهرماه سال گذشته، ایران در زاهدان خلاصه شده بود و تک‌تک گلوله‌هایی که به سر و تن بی‌پناه‌ترین فرزندان ایران شلیک شد، گلوله‌هایی بود که تمامیت ایران را هدف گرفته بود.» 

او تصریح کرد که «مردم زاهدان و هم‌میهنان بلوچ ما در تمام یک سال گذشته، هر جمعه یک ایران را فراخوانده‌اند، و تا همین امروز، مشعل انقلاب ملی ما را فروزان نگه داشته‌اند 

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه عنوان کرد: «بی‌تردید آمر و مسئول اصلی این کشتار، شخص علی خامنه‌ای است، و همان گونه که رهبران دینی اهل‌سنت ایران نیز گفته‌اند، او نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند 

در پایان این متن آمده است: «در سالگرد کشتار مردم شجاع زاهدان، بار دیگر همدردی عمیق خود را با خانواده‌های جاویدنامانِ جان‌باخته اعلام می‌دارم. این خانواده‌ها و همه آسیب‌دیدگان و زخمی‌های آن جمعه خونین، اطمینان داشته باشند که به پرونده این جنایت در یک دادگاه ملی که شفافیت حداکثری بر آن حاکم باشد، رسیدگی خواهد شد و آمران و عاملان کشتار فرزندان ایران با مجازات لازم، قانونی و منصفانه روبرو خواهند شد. این وعده‌‌ای ملی و خلل‌ناپذیر است.» 

در روز جمعه هشتم مهرماه سال گذشته تعدادی نمازگزار از شهر زاهدان قصد داشتند در اعتراض به تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چابهار به یک دختر نوجوان تجمع اعتراضی برگزار کنند که هدف شلیک مستقیم ماموران امنیتی و انتظامی قرار گرفتند. در این روز که به «جمعه خونین» مشهور شد، دست‌کم ۱۰۰ نفر از‌جمله ۱۷ کودک کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. 

بر اساس گزارش‌ها تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، در آستانه سالگرد جمعه خونین زاهدان، طی روزهای گذشته تعداد زیادی از نیروهای سپاه و یگان ویژه از استان‌های دیگر به سمت زاهدان اعزام شده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی