logo_eet

درخواست از دیپلمات‌های خارجی برای تحریم مراسم حکومتی سالگرد انقلاب ۵۷

(AFP via Getty Images)
(AFP via Getty Images)

بسیاری از فعالان سیاسی و ایرانیان خارج و داخل کشور و خانوادههای دادخواه، با استفاده از هشتگ «BoycottIRIDay» از دیپلماتهای خارجی حاضر در تهران خواستند که در مراسم حکومتی گرامیداشت سالگرد انقلاب ۵۷ شرکت نکنند.

تعدادی از کاربران توییتر با خطاب قراردادن سفرای کشورهای حاضر در ایران، از آنها خواستهاند به هیئت دیپلماتیک کشور خود در تهران دستور دهند که مراسم حکومتی گرامیداشت انقلاب ۵۷ را تحریم کنند و در کنار معترضان ایرانی بمانند.

هرساله در خلال مراسم حکومتی گرامیداشت انقلاب سال ۵۷، دولت جمهوری اسلامی از سفرا و رؤسای نمایندگیها و سازمان خارجی مقیم تهران دعوت میکند که پیش از روز ۲۲ بهمن، در مراسمی با عنوان «جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» شرکت کنند.

درخواست تحریم مراسم حکومتی گرامیداشت انقلاب ۵۷ در حالی مطرح میشود که طی چهار ماه گذشته اعتراضات گسترده مردمی توسط حکومت ایران بهشدت سرکوب شد و بیش از ۵۰۰ نفر از معترضان توسط نیروهای حکومتی کشته شدند.

به دنبال این سرکوب خونبار کشورهای غربی یک سلسله تحریمهای حقوق بشری علیه مقامهای جمهوری سلامی و کسانی که در این سرکوبها نقش داشتند وضع کردند.

از سوی دیگر و بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکههای اجتماعی، طی روزهای گذشته در بسیاری از شهرهای ایران، معترضان بنرهای مرتبط با مراسم حکومتی ۲۲ بهمن را به آتش کشیدند.

اخبار مرتبط