logo_eet

بریتانیا کلیت سپاه پاسداران را تحریم کرد

(Getty Images)
(Getty Images)

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که دولت این کشور، کلیت سپاه پاسداران را تحریم کرده است.

جیمز کلورلی با انتشار ویدئویی در صفحه توییتر خود گفت: بریتانیا کلیت سپاه پاسداران را تحریم، و اشخاص و شرکت‌هایی را که برای روسیه پهپاد تأمین می‌کنند، به فهرست سیاه وارد کرده است.

وی که طی چند روز اخیر در توییتر خود به برخی سؤال‌های کاربران پاسخ می‌دهد، به سوال یک کاربر به نام «آرزو» پاسخ داد که از او پرسیده بود، بریتانیا در مورد جمهوری اسلامی چه کاری انجام می‌دهد.

وزیر امور خارجه بریتانیا گفت: به‌خاطر اقدامات داخلی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ما مجبور به اقدامات زیادی بوده‌ایم، از جمله کار روی برجام و جلوگیری ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، تحریم گشت ارشاد و مقامات قضائی ایران که معترضان را تحت تعقیب قرار داده‌اند و تحریم کلیت سپاه و شرکت‌ها و افرادی که در ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای جنگ اوکراین دست داشته‌اند.

بریتانیا بیش از این ۳۰۰ فرد و نهاد وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل نقش آنها در اشاعه تسلیحات، نقض حقوق بشر و تروریسم تحریم کرده بود.

قرارگیری کلیت سپاه پاسداران در فهرست تحریمی بریتانیا در حالی صورت گرفته که به تازگی رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس گفته بود: من به هر کسی که غربی است یا تابعیت دوگانه دارد توصیه می‌کنم تا ایران را ترک کند.

اخبار مرتبط