Asset 2

تعطیلی کسب‌وکارها در سانفرانسیسکو به دلیل افزایش جرم و جنایت  

افزایش سرقت و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در سانفرانسیسکو، آمریکا
پلیس در میدان یونیون در 30 نوامبر 2021 در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا گشت زنی می کند. فروشگاه ها در پاسخ به افزایش سرقت ها امنیت را افزایش داده اند. (Ethan Swope/Getty Images)

افزایش موج جرم و جنایت در برخی شهرهای آمریکا باعث شده که بسیاری از کسب‌وکارها فعالیت خود را در نواحی جرم‌خیز متوقف کنند. 

در همین رابطه فروشگاه زنجیره‌ای نورداستروم، یکی از شعب اصلی خود در مرکز شهر سانفرانسیسکو را پس از ۳۵ سال فعالیت تعطیل کرد. شهر سانفرانسیسکو و ایالت کالیفرنیا توسط سیاست‌مداران دموکرات اداره می‌شوند. 

بخش مرکزی سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا با مشکل افزایش دزدی از مغازه‌ها، حضور افراد بی‌خانمان و مصرف مواد مخدر در انظار عمومی روبرو است. 

طی چند ماه گذشته تعداد دیگری از خرده‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کسب کارهای مختلف مانند «آمازون گو» و «آفیس دیپو» در این منطقه تعطیل شده‌اند و فروشگاه‌های باقی مانده نیز مجبور شده‌اند که به اجناس خود قفل بزنند. 

مالک یکی از قدیمی‌ترین خرده‌فروش‌های بزرگ این منطقه به نام گامپ، در اواسط ماه اوت از سیاستمداران محلی به دلیل کوتاهی در رسیدگی به بی‌خانمانها و دزدی مغازه‌ها انتقاد کرد.  

جان چاچاس، مالک گامپ، با انتشار یک آگهی در روزنامه «سانفرانسیسکو کرونیکل» به سیاستمداران کالیفرنیا هشدار داد که او ممکن است مجبور شود فروشگاه خود را که در سال ۱۸۶۱ افتتاح کرده تعطیل کند. 

او گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا و لاندن برید، شهردار سانفرانسیسکو را به بی‌توجهی نسبت به وظایفشان و فروپاشی نظم و قانون متهم کرد. 

در همین حال، دزدی از مغازه‌ها به مشکلی برای خرده‌فروشان در مناطق بزرگ کلان‌شهرها در سراسر کشور تبدیل شده است و حتی فروشگاه‌های تخفیف‌دار نیز آسیب‌دیده‌اند. 

به تازگی مدیر عامل فروشگاه زنجیره‌ای ارزان قیمت به نام دالر تری، اعلام کرد که برای جلوگیری از سرقت اجناس فروشگاه را قفل خواهند کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی