Search
Asset 2

چگونه از راه کارآفرینی، خود اشتغالی یا سرمایه‌گذاری، مقیم کانادا شویم؟

(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
چگونه از راه کارآفرینی، خود اشتغالی یا سرمایه‌گذاری، مقیم کانادا شویم؟ (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

افرادی که دارای پول و سرمایه یا مهارتی خاص هستند، به ۳ روش کارآفرینی، خود اشتغالی، سرمایه‌گذاری می‌‌‌‌‌‏توانند اقامت کانادا را دریافت کنند.

ویزای کار‌‌‌‌‌‏آفرینی Entrepreneurs

این نوع ویزا به افرادی داده می‌‌‌‌‌‏شود که در کشور خود شاغل و کارآفرین باشند. اشخاصی که از طریق کار‌‌‌‌‌‏آفرینی وارد کانادا می‌‌‌‌‌‏شوند، ملزم به ایجاد کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در آن هستند. در این نوع ویزا، سطح زبان و سن شخص تأثیری در اخذ ویزای وی ندارد.

متقاضی با ویزای مشروط وارد کانادا می‌‌‌‌‌‏شود و ظرف مدت ۳ ماه، ویزای اقامت خود را دریافت می‌‌‌‌‌‏کند.

برای کارآفرینی فرد باید در هر ایالتی که مایل است، ملکی خریداری کرده و حداقل یک شخص را به استخدام خود درآورد وهمچنین شغل خود را در آن مکان راه‌‌‌‌‌‏اندازی کند. این ملک می‌‌‌‌‌‏تواند یک ملک ادرای جهت دفتر شرکت، مزرعه‌‌‌‌‌‏ی زراعتی، کارخانه‌‌‌‌‌‏ی آهن آلات، تعمیرگاه ماشین یا کابینت‎سازی یا هرچیز دیگری باشد. البته دولت کانادا از زمان امضای قراردادتان چندین پروژه‌‌‌‌‌‏ی آماده‌‌‌‌‌‏ی خرید را به شما معرفی ‌‌‌‌‌‏می‌‌‌‌‌‏کند و در تمامی مراحل کار، سود، مزایا و کلیه‌‌‌‌‌‏ی مدارک مالی مربوط به کسب کارتان را مورد بررسی قرار می‌‌‌‌‌‏دهد. شما می‌توانید در صورت عدم تمایل به ادامه‌‌‌‌‌‏ی زندگی در کانادا، ملک خود را به فروش برسانید.

ویزای خود‌‌‌‌‌‏اشتغالی Self-employed

این ویزا شامل افرادی می‌‌‌‌‌‏شود که در زمینه‌‌‌‌‌‏ی هنری، ورزشی یا کشاورزی در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

در این نوع ویزا سن، میزان تحصیلات و آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسه مورد بررسی قرار می‌‌‌‌‌‏گیرد.

رشته‌‌‌‌‌‏های مورد نظر در این نوع ویزا به دو دسته‌ی حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. رشته‌های حرفه‌ای عبارتند از کتابداری، روزنامه‌نگاری، نوازندگی یا خوانندگی، ویراستاری، روزنامه‌نگاری، نقاشی، مجسمه‌سازی و چندین رشته‌ی دیگر. رشته‌هاینیمه‌ حرفه‌ای نیز عبارتند از تصویربرداری، عکاسی، خبرنگاری، داوری ورزشی، مربی ورزشی، طراحی صحنه و از این قبیل که هرکدام از این رشته‌ها، دارای یک کد به‌خصوص هستند که هنگام اقدام متقاضی برای اخذ ویزا، در فرم‌های درخواست ویزا درج می‌شود.

به‌‌‌‌‌‏طور مثال اگر شما در یک موسسه‌‌‌‌‌‏ی دولتی یا خصوصی کار می‌کنید و از آنجا حقوق دریافت می‌‌‌‌‌‏کنید، به‌عنوان فرد خود اشتغال محسوب نمی‌‌‌‌‌‏شوید. اما اگر برای یک موسسه‌‌‌‌‌‏ی دولتی یا خصوصی موسیقی بسازید یا ترجمه کنید‌، و قراردادی در دست داشته باشید که ثابت کند از این طریق امرار معاش کنید، فرد خود‌‌‌‌‌‏اشتغال محسوب می‎‌‌‌‌‌‏شوید.

افرادی که سابقه‌ی۲ سال خود‌‌‌‌‌‏اشتغالی در زمینه‌ها‌‌‌‌‌‏ی فرهنگی- هنری و یا ورزشی داشته باشند، یا سابقه‌ی۲ سال فعالیت در سطح بین‌المللی در این زمینه‌ها داشته باشند، و یا سابقه‌ی ۱ سال خود اشتغالی و ۱ سال حضور بین‌المللی در این زمینه‌‌‌‌‌‏ها داشته باشند، می‌‌‌‌‌‏توانند برای ویزای خود اشتغالی اقدام نمایند.

در زمینه‌‌‌‌‌‏ی کشاورزی و دامپروری نیز افرادی که دارای زنبورداری، مرغداری، گاوداری، باغ میوه، زمین‌‌‌‌‌‏های کشاورزی و مواردی از این دست باشند، می‌توانند برای ویزای خود اشتغالی اقدام کنند.

از نظر دولت کانادا، فردی کشاورز یا دامپرور از نوع خود اشتغال محسوب می‌‌‌‌‌‏شود که ظرف مدت۵ سال پیش‌ازموعد درخواست ویزا، حداقل ۲ سال را به کار در زمینه‌‌‌‌‌‏ی دامپروری یا کشاورزی پرداخته باشد و همچنین تمایل داشته باشد که پس از ورود به کانادا، نسبت به خرید و اداره‌ی یک مزرعه اقدام کند.

ویزای سرمایه گذاری Investors

به اقامتی گفته می‌‌‌‌‌‏شود که سیستم امتیاز‌‌‌‌‌‏بندی در آن دخیل نیست و علاوه ‌بر آن، میزان تحصیلات و مهارت زبانی و سن شخص، تأثیری در روند کار وی ندارد ولی در عوض بیشتر قدرت مدیریت و سرمایه‌‌‌‌‌‏ی فرد، مورد ارزشیابی قرار می‌‌‌‌‌‏گیرد.

کسانی که حداقل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار سرمایه دارند، می‌‌‌‌‌‏توانند آن را به مدت ۵ سال در فدرال  کانادا سرمایه‌‌‌‌‌‏گذاری کنند و اقامت کانادا را برای خود و اعضای خانواده‌ی خودکنند. البته می‌بایست دولت کانادا مطمئن شود که سرمایه‌‌‌‌‌‏ی شما از راه قانونی به‌‌‌‌‌‏دست آمده است.

طرح طلایی سرمایه‌‌‌‌‌‏گذاری کانادا: در این طرح بعضی از موسسه‌های مورد تأیید دولت کانادا، مبلغ سرمایه‌گذاری را از طرف شما در اختیار دولت کانادا قرار می‌‌‌‌‌‏دهند، ولی سود کارمزد را از شما دریافت می‌کنند. این سود برای استان کبک ۱۲۰ هزار دلار و برای سایر نقاط ۲۴۰ هزار دلار بوده و غیر قابل برگشت است.

این مبلغ در مراحل پایانی اخذ ویزا از طرف شما در اختیار دولت کانادا قرار می‌‌‌‌‌‏گیرد.

اطلاعات بیشتر را از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی