Search
Asset 2

کاروان اربعین؛ ۲۱ ایرانی دیگر در تصادفات جاده‌ای جان باختند 

سانحه رانندگی در مراسم اربعین
(Public Domain)

مقامات جمهوری اسلامی اعلام کردند که در سه سانحه رانندگی جداگانه، دست‌کم ۲۱ تن دیگر از افرادی که برای شرکت در مراسم اربعین به عراق سفر کرده‌اند یا عازم عراق بودند، جان‌باخته‌اند. 

به گفته حسین درخشان، مسئول مرکز هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال‌احمر ایران در کشور عراق، عصر روز دوشنبه ۱۳ شهریور، در جریان تصادف دو خودرو ون حامل زائران ایرانی در نزدیکی شهر بصره، دست‌کم ۱۰ تن جان خود را از دست دادند و سه تن نیز مصدوم شدند. 

هم‌زمان وحید شعبانی، مدیرعامل هلال‌احمر خوزستان، از جان‌باختن دست‌کم ۶ زائر در تصادف یک دستگاه خودرو سواری و اتوبوس حامل زائران اربعین خبر داد. 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت که این تصادف در کیلومتر ۲۰ محور چذابه به العماره عراق رخ داده و علاوه بر جان‌باختن ۶ زائر ایرانی، ۳۰ زائر نیز مصدوم شدند. 

همچنین روز گذشته در سانحه تصادف در محور مهراندهلران ۵ نفر از زائران اربعین فوت شدند. کارشناسان «خستگی و خواب‌آلودگی» راننده سواری پژو را علت وقوع این حادثه اعلام کردند. 

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه خستگی و خواب‌آلودگی راننده سواری پژو عامل اصلی تصادف مرگبار مسیر مهران به دهلران بوده، اظهار کرد: در این حادثه مرگبار متأسفانه ۵ نفر کشته شدند. 

این در حالی است که پیش‌تر نیز گزارش شده بود که در روز شنبه ۱۱ شهریور سال جاری در تصادف دو دستگاه ون در محور کاظمین به سامرا، ۱۹ تن از جمله ۱۲ زائر ایرانی کشته شدند. 

۶ شهریورماه نیز خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داد که هفت زائر ایرانی اربعین در یک سانحه تصادف رانندگی در استان ذی قار عراق جان باختند.  

هرساله در جریان برگزاری مراسم اربعین که برای حضور در آن تبلیغات گسترده‌ای از سوی جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد، صدها تن از شهروندان ایرانی و دیگر اتباع کشورهای همسایه در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی