Search
Asset 2

رژیم کمونیستی چین در حال ایجاد زیرساخت‌هایی برای جنگ با تایوان است  

ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای حمله نظامی جهت تسخیر تایوان
(Flickr)

رژیم کمونیستی چین اقداماتی برای جداکردن اقتصاد خود از اقتصاد جهانی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای حمله نظامی جهت تسخیر تایوان را آغاز کرده است. 

جی. کایل باس، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق تامین سرمایه هایمن کپیتال عنوان کرد که مدیریت حزب کمونیست چین که به عنوان یک کشور تک‌حزبی چین را اداره می‌کند، در حال انجام اقدامانی مشابه اقدامات روسیه قبل از حمله به اوکراین است. 

نکته قابل توجهی که کایل باس به آن اشاره کرد این است که حزب کمونیست چین در حال ساخت ۱۸ پناهگاه برای حمله هوایی در استان فوجیان، در مجاورت تایوان است. او همچنین اضافه کرد که رژیم همچنین در حال ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان جنگی جهان در منطقه است و گفت که این اقدام یادآور ساخت بانک خون روسیه در مرزهای اوکراین در ماه‌های منتهی به تهاجم این کشور در سال گذشته است. 

او طی یک سخنرانی در ۱۲ ژوئیه در مؤسسه هادسون، یک اندیشکده محافظه‌کار، گفت: «این دوباره اتفاق می‌افتد، و ما باید توجه کنیم. من فکر می‌کنم به احتمال زیاد حزب کمونیست چین به تایوان حمله می‌کند 

تغییر قوانین حزب کمونیست چین جهت آمادگی برای جنگ

هر چند که حرب کمونیست چین تاکنون هیچ بخشی از تایوان را کنترل نکرده اما ادعا می‌کند که تایوان یک استان سرکش است که باید با سرزمین اصلی متحد شود. 

شی جین پینگ، رهبر حزب کمونیست چین به شاخه نظامی رژیم دستور داده تا برای جنگ آماده شود و تا سال ۲۰۲۷ آماده حمله به تایوان باشد. رژیم در حال آماده‌سازی کل جامعه برای این منظور است. 

آقای باس گفت که رژیم چین اقدامات متعددی برای گسترش اختیارات قانونی خود جهت هدف قرار دادن مشاغل خارجی فعال در چین به عنوان بخشی از این تلاش انجام داده است. 

برای مثال، در سال ۲۰۲۰، حزب کمونیست چین قانون سرمایه‌گذاری خارجی خود را به‌روزرسانی کرد تا در صورت وقوع جنگ، هرگونه دارایی یا سرمایه‌گذاری خارجی در چین را مصادره کند. 

در اقدامی دیگر در سال ۲۰۲۱، قانون مقابله با تحریم‌های خارجی نظام، به حزب کمونیست چین این اجازه را می‌دهد که در صورت تحریم چین توسط کشورهای دیگر و همراهی شرکت‌های خارجی در چین با این تحریم‌ها، دارایی‌های آنها را مصادره و کارکنان این شرکت‌ها را بازداشت کند. 

باس گفت: «اگر آمریکا یا اروپا چین را تحریم کنند و این شرکت‌های آمریکایی و اروپایی از این تحریم‌ها تبعیت کنند، چین می‌تواند دارایی آنها را ملی و افراد را بازداشت کند 

به همین ترتیب، رژیم اوایل سال جاری قوانین ضدجاسوسی خود را به روز کرد و انتقال هرگونه اطلاعاتی را که مرتبط با امنیت ملی قلمداد می‌شد ممنوع کرد و به رژیم اجازه داد دارایی‌های افراد را مصادره کند و با توسل به‌اجبار از خروج خارجی‌ها از چین جلوگیری کند. 

کایل باس گفت که تمام این تلاش‌ها بخشی از اقدامات حقوقی کلی نظام است برای زمانی است که رژیم چین به تایوان حمله کند. 

جداسازی اقتصادی توسط شی

آقای باس گفت که آمادگی چین برای جنگ فراتر از ساخت پناهگاه‌های حمله هوایی و افزایش اختیارات قانونی است. در واقع، رژیم کمونیستی چین به طور فعال به منافع اقتصادی خود آسیب می‌رساند تا به دنبال تهاجم به تایوان دموکراتیک، خود را از ضربه اجتناب‌ناپذیر بین‌المللی در حوزه اقتصاد مصون نگه دارد. 

آقای باس گفت: «آنها کارهایی انجام می‌دهند که منطقی نیست مگر اینکه برنامه‌ای بزرگ‌تر برای وضعیت بدتر وجود داشته باشد.» 

از جمله اقداماتی که رژیم چین برای مصون نگه‌داشتن خود از ضربه‌های اقتصادی بین‌المللی انجام می‌دهد، انباشت انبوه غلات، طلا و منابع انرژی است. 

گفتنی است که حزب کمونیست چین ذخایری معادل یک سال و نیم گندم را جمع‌آوری کرده است تا در مواجهه با شرایط اضطراری ملی، از گرسنگی تقریباً ۱٫۵ میلیارد ساکن خود جلوگیری کند. با این حال، در طول سال‌های قرنطینه کروناویروس، این ذخایر دست‌نخورده ماند و از آنها استفاده نشد. 

در عین حال، در حوزه انرژی نیز نظام کمونیستی چین به صورت مداوم تلاش می‌کند که روابط خود با نظام‌های استبدادی، از جمله روسیه و عربستان سعودی که اکثریت نفت خام چین را تأمین می‌کنند، ارتقا ببخشد. 

با این حال، وقتی صحبت از گاز طبیعی مایع می‌شود، رژیم چین تا حدودی به استرالیای دموکراتیک وابسته است و به همین دلیل، به منظور کاهش وابستگی خود به متحد آمریکا، حزب کمونیست چین سعی کرده است تا به طور گسترده‌تری صادرات زغال‌سنگ را افزایش دهد. 

آقای باس گفت: «آنها در تلاش هستند تا تمام تعهدات انرژی خود را تضمین کنند و در صورتی که نتوانند LNG را دریافت کنند، به کثیف‌ترین و ارزان‌ترین سوخت برمی‌گردند 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی