logo_eet

فالون دافا چیست؟ زندگی بدون اضطراب را با تمرین معنوی چینی تجربه کنید

آدام چارلز سال ۲۰۰۴ (clearwisdom.net)
آدام چارلز سال ۲۰۰۴ (clearwisdom.net)
آدام چارلز سال ۲۰۰۴ (clearwisdom.net)

آدام چارلز زندگی‌ای را دنبال می‌کند که در ظاهر و سطح مشابه زندگی‌ اکثر مردم است. ولی شاید شادتر از دیگران باشد، به این خاطرکه حسی سرشار ازانگیزه  وهدف‌مندی دارد: به مدت ۱۳ سال است که وی یک روش معنوی چینی را که فالون‌ دافا یا فالون‌ گونگ نامیده می‌شود، تمرین می‌کند.

او در مورد اینکه چگونه این تمرین را آغاز کرد، می‌گوید: “من مشتاقانه در جستجوی معنای عمیقتری برای زندگی بودم، و این عقیده را داشتم که در زندگی، طبیعت و مردم چیزی بیشتر از آنچه که با چشم‌های معمولی دیده می‌شود، وجود دارد.”

چارلز ۴۰ ساله و مؤسس یک شرکت بازاریابی در سان‌فرانسیسکو است.

او تمرین فالون‌ دافا را از ۱۹۹۹ شروع کرد. دقیقاً چند روز قبل از اینکه رژیم کمونیست چین آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون دافا را آغاز کند. وی در سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کرد، به کار در تبلیغات مشغول بود، و متنهای کلاسیک دائوئیستی مانند دائو د ‌جینگ را مطالعه می‌نمود و وقتش را با راهبان پناهنده از تبت و نپال سپری می‌نمود.

وی گفت:” در آن زمان پزشکی بدن-ذهن را مطالعه می‌کردم. به این درک دست یافتم که مردم و تمام موجودات زنده یک سیستم انرژی در حال گردش زیر سطح بدن خود دارند – جریانی از انرژی حیاتی که آنها را زنده نگه ‌می‌دارد”.

آرزوی ” درک و فهم ذهن و بدن انسان در سطحی عمیق‌تر” و تزکیه و پرورش بدن و ذهن، وی را به سمت روش فالون‎‌ دافا سوق داد. چارلز تزکیه را ” تبدیل بدن-ذهن، و روندی از رشد و ارتقاء شخصی” می‌داند.

آنچه که او در فالون‌ دافا یافت، تمرینی شامل ۵ حرکت مراقبه و مدیتیشن و بررسی اصول اخلاقی حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری بود.

تمرین‌کنندگان می گویند که مطالعه کتاب اصلی فالون‌ دافا، “جوآن‌ فالون،” بخش مهمی از این روش است. به گفته چارلز: “مطالعه کتاب همانند گفتگو با استادی با توانایی‌های فوق‌العاده بود، من توانستم قدرت و خلوص واژگان را تشخیص دهم و ارزش استادی را که چنین کتابی را تهیه می‌کند که به مردم تزکیه را آموزش دهد، درک نمودم.”

بعلاوه، بدن او “احساسات ظریف و لطیفی” را تجربه کرد. آیا انرژی که او احساس می‌‌کرد در حال گردش بود؟ وی می‌گوید: ” می‌دانستم اتفاقی در حال روی دادن برای من است، که فراتر از مطالعه ساده یک کتاب بود. تجربه بسیار عمیق‌تر و ژرف‌تری داشتم.”

می‌گویند که حرکات فالون‌ دافا کانال های انرژی را در بدن انسان باز کرده، سلامتی و خوب بودن را ارتقا می‌دهد. تمرین‌کنندگان معمولاً گزارش می‌دهند که بدنشان در نتیجه تمرینات احساس سبکتری دارد.

شکلهای مختلف “تمرین تزکیه،” با وجود اینکه به گونه دیگری شناخته ‌شده‌اند، اساس و پایه فلسفی و مذهبی فرهنگهای شرقی را تشکیل می‌دهند. این مفهوم دربرگیرنده بودیسم، دائوئیسم و شکلهای مختلف چی‌گونگ می‌باشد. تای‌چی را نیز در شکل اولیه‌اش می‌توان نوعی از تزکیه به شمار آورد.

افسانه‌های چینی تزکیه را به صورتی مجرد به تصویر کشیده‌اند، که توسط یک استاد به یک مرید در حالتی دور از اجتماع آموزش داده می‌شد.

چارلز می‌‌گوید: “افرادی که در این زمینه سررشته دارند می‌‌دانند یافتن استادی که دارای اراده و توانایی انجام این کار در چنین مقیاس عظیمی باشد، بسیار قابل توجه، نادر و از نظر تاریخی حائز اهمیت می‌باشد.”

وی عنوان می‌کند که پس از یافتن مسیری برای تزکیه و رشد معنوی خود، دیگر نگران هیچ‌چیزی نیست. “مردم در مورد باور کردن صحبت می‌کنند. حقیقت اینست که باور امری درونیست، شما می‌توانید هرچه را که می‌خواهید باور کنید.”

او می‌افزاید: “دانش و تجربه چیزی را داشتن متفاوت از باور داشتن است. زمانی که شخصی دانش و تجربه‌ای حقیقی دارد، مفهوم واقعی زندگی را درک کرده و می‌تواند حضور خداوند را را درون هر موجودی ببیند، طبیعتاً از هرگونه اضطرابی رها میگردد.”

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *