Asset 2

کشف کوکائین در کاخ سفید: تحقیقات همچنان ادامه دارد  

کشف کوکائین در کاخ سفید
سناتور تام کاتن(Tasos Katopodis-Pool/Getty Images)

یک سناتور کنگره ایالات متحده، سرویس مخفی ایالات متحده را برای انتشار جزئیاتی در مورد کشف کوکائین در کاخ سفید تحت فشار قرار داد. 

سرویس مخفی ایالات متحده تایید کرد که روز یکشنبه مقداری کوکائین در بال غربی کاخ سفید کشف شد که گمان می‌رود توسط شخصی که در آنجا کار می‌کند یا مجوز حضور در آنجا را داشته، وارد این مکان شده است.  

در واکنش به انتشار خبر پیداشدن کوکائین در کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴، با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی «Truth» نوشت: «آیا کسی هم هست که معتقد باشد کوکائین پیدا شده در بخش غربی کاخ سفید و نزدیک به اتاق بیضی [دفتر رئیس جمهور امریکا] برای استفاده هانتر و جو بایدن نیست؟» 

این تحول، قانونگذاران جمهوری‌خواه را بر آن داشت تا سؤالات گسترده‌تری را در مورد امنیت و مصرف مواد مخدر در محل اقامت ریاست‌جمهوری مطرح کنند. 

تام کاتن یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به کیمبرلی چیتل، مدیر سرویس مخفی از این آژانس خواست تا فوراً اطلاعاتی در مورد مکان خاصی در مجموعه کاخ سفید که در آن کوکائین پیدا شده است، ارائه دهد. 

او که یکی از اعضای کمیته فرعی عدالت جنایی و ضدتروریسم سنا است در این نامه نوشت که «مردم آمریکا سزاوار این هستند که بدانند آیا مواد مخدر غیرقانونی در منطقه‌ای که اطلاعات محرمانه رد و بدل می‌شود پیدا شده است یا خیر». 

این سناتور همچنین سؤالات دیگری از جمله نحوه غربالگری امنیتی افراد برای حضور در کاخ سفید و دفعات برخورد با مواد مخدر غیرقانونی در مجتمع کاخ سفید مطرح کرد و تا ساعت ۵ عصر روز ۱۴ ژوئیه به مدیر سرویس مخفی مهلت داد که به این سؤالات پاسخ دهد. 

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، روز گذشته به خبرنگاران اطلاع داد که این ماده در منطقه‌ای «پر تردد» در بال غربی کشف شد که بازدیدکنندگان و کارکنان به طور معمول به آن دسترسی دارند. 

کاخ سفید یکشنبه‌شب پس از کشف این ماده غیرقانونی برای مدت کوتاهی توسط سرویس مخفی تخلیه شد، در آن زمان تنها این ماده را به عنوان یک «مورد ناشناخته» توصیف می‌کرد. پس از آن تیم‌ها خنثی‌سازی مواد خطرناک و آتش‌نشانی و فوریت‌های پزشکی نیز به کاخ سفید اعزام شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی