Search
Asset 2

تایید تقلب در کنکور امسال از سوی رئیس سازمان سنجش

(AFTABNEWS.IR)
 دکتر عبدالرسول پورعباس-رئیس سازمان سنجش
(AFTABNEWS.IR) دکتر عبدالرسول پورعباس-رئیس سازمان سنجش

رئیس سازمان سنجش، به دنبال انتشار تصاویری از سؤالات کنکور امسال در شبکه‌های اجتماعی بلافاصله پس از شروع آزمون کنکور در روز پنج‌شنبه، تایید کرد که در آزمون روز گذشته تقلب صورت ‌گرفته است.

روز گذشته دقایقی پس از آغاز آزمون گروه علوم‌تجربی، تعدادی از سوال‌های این آزمون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

البته عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مدعی شد که یک نفر موفق شده تنها سه صفحه از سؤالات را به بیرون از محل برگزاری آزمون منتقل کند.

پورعباس گفت: یک نفر در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی اقدام به عکس‌برداری از سه صفحه دفترچه‌های خود و انتقال آن به خارج از محل برگزاری آزمون و ارسال برای پشتیبان خود کرد که این فرد دستگیر شد.

این در حالی است که بنا بر درخواست سازمان سنجش و با موافقت شورای امنیت کشور، اعلام شده بود که اینترنتِ همراه در روزهای برگزاری کنکور در تاریخ‌های ۲۹ و ۳۰ دی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ قطع خواهد بود.

موضوع لورفتن سؤالات کنکور و تقلب در این آزمون در سال‌های گذشته به یک معضل جدی تبدیل شده است و مسئولان سازمان سنجش پس از هر دوره برگزاری این آزمون این موضوع‌ را تأیید و علت آن را استفاده از «تکنولوژی‌های تقلب» که غیرقابل‌ ردگیری است، عنوان می‌کنند.

سازمان سنجش در کنکور امسال علاوه بر قطع اینترنت، از راهکارهای متفاوتی مانند استفاده از دستگاه‌های آشکارساز برای جلوگیری از لورفتن سؤالات و تقلب استفاده کرد، تا جایی که رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش وعده داد که اگر امسال سؤالات کنکور لو برود استعفا می‌دهد.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه سؤالات امتحانی لو نمی‌رود، تأکید کرد: امتحانات نهایی امنیت دارد و حتی اگر یک دقیقه قبل از شروع آزمون، سؤالات امتحانی لو رود، استعفا می‌کنم.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی