Search
Asset 2

انتقاد از دولت بایدن به‌دلیل عدم واکنش مناسب به حملات به مواضع آمریکا در سوریه

انتقاد از دولت بایدن به عدم پاسخ قاطع و محکم به حملات مواضع ارتش آمریکا
نماینده مایکل مک کال (تگزاس) در جلسه عصر کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در کویکن لونز آرنا در کلیولند، اوهایو، در 18 ژوئیه 2016 به نمایندگان اشاره می کند. (DOMINICK REUTER/AFP via Getty Images)

تعدادی از اعضای کنگره ایالات متحده به دنبال افزایش حملات به مواضع ارتش آمریکا در سوریه از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی، نسبت به عدم پاسخ قاطع و محکم دولت بایدن به این حملات انتقاد کرده و خواهان پاسخ قاطع به این حملات شدند. 

در همین رابطه مایکل مک‌کال، نماینده جمهوری‌خواه و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن حمله نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی به مواضع آمریکا در سوریه، تصریح کرد که پیش از این حمله تازه، نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۷۸ بار به نیروهای آمریکایی در سوریه حمله کردند، اما دولت جو بایدن تنها سه بار پاسخ داد. 

مایکل مک‌کال اضافه کرد: «بازدارندگی ما در برابر ایران ناکارآمد است، حتی در شرایطی که ایران تنها چند ماه با دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد. ما باید بازدارندگی خود را علیه ایران احیا کنیم وگرنه شاهد عواقب ویرانگر بیشتری خواهیم بود.» 

همچنین لیندزی گراهام سناتور ارشد جمهوری‌خواه نیز به حمله پهپادی نیروهای تحت حمایت حکومت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی و پاسخ ایالات متحده به این حملات با انتشار چند توییت واکنش نشان داد و نوشت: «دولت بایدن می‌تواند از دولت ترامپ در مورد بازدارندگی چیزی بیاموزد 

لیندزی گراهام در یک توییت دیگر نوشت: «ایران بیش از هر چیز نگران پالایشگاه‌های خود است. ایالات متحده باید در آینده به‌ازای هر حمله علیه آمریکایی‌ها، یک پالایشگاه ایران و زیرساخت‌های نفت و گاز این کشور را هدف قرار دهد. این یک پیام قوی خواهد بود.» 

این در حالی است که به دنبال حمله پهپادی به نیروهای آمریکایی در سوریه، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز جمعه چهارم فروردین گفت که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست، اما برای محافظت از پرسنل خود به هر اقدامی، باقدرت پاسخ خواهد داد. 

جو بایدن در اتاوا گفت: «آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست»، اما ایالات متحده آماده است «برای محافظت از مردم خود باقدرت دست به اقدام بزند؛ دقیقاً همانند آنچه شب گذشته اتفاق افتاد.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی