Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: نیروهای نظامی ایران همراه ملت باشند

منشور آزادی
شاهزاده رضا پهلوی (Twitter)

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی جمهوری اسلامی را دشمن ملت ایران و اسرائیل خواند و از نیروهای نظامی کشور خواست که در کنار مردم قرار بگیرند.

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده، خطاب به ایرانیان عنوان کرد که «جنگ خامنه‌ای و پاسداران او با اسرائیل اگر چه جنگ ملت ایران نیست؛ اما هزینه اصلی آن را شما می‌پردازید که زیر بار مشکلات اقتصادی و فشارهای روانی در ایران هستید.»

او با تأکید بر اینکه طی ۴۵ سال گذشته رژیم جمهوری اسلامی از مردم ایران به عنوان سپر انسانی برای محافظت از خود استفاده و ایران را برای آمال آخرالزمانی خود مصرف کرده است، ادامه داد «بدانید که پیام‌ها و نگرانی‌هایتان را می‌خوانم و می‌بینم، و همچون دیگر ایرانیان دور از وطن، همراه شما و نگران میهن عزیزمان هستم.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه این پیام آورده است: «موشک‌پراکنی جمهوری اسلامی علیه اسرائیل دقیقاً در همان روزی رخ داد که اوباش این رژیم به دستور خامنه‌ای، دور جدیدی از هجوم به زنان ایران را برای تحمیل حجاب اجباری آغاز کردند؛ نشانه‌ای از اینکه سرنوشت مردم ایران و اسرائیل اکنون به شکل ویژه‌ای به هم پیوند خورده است. هر دو ملت خواهان صلح، آرامش، امنیت، و روابط دوستانه‌اند، و یک دشمن مشترک آنها را از رسیدن به این خواسته‌ها محروم کرده و آن دشمن جمهوری اسلامی است.»

وی همچنین راه حل این مشکل را روشن‌تر از هر زمان دیگری دانست و آن را «پایان دادن به جمهوری اسلامی و بنیان‌نهادن یک دولت ملی، سکولار و دموکراتیک در ایران» عنوان کرد.

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه خطاب به ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد: «در این روزهای بیش از پیش دشوار برای ایرانیان درون کشور، وظیفه ما ایرانیان خارج از کشور است که رساتر از پیش صدای هم‌میهنان‌مان باشیم؛ به هر روشی که می‌توانیم به آنان کمک کنیم؛ از دولت‌های محل زندگی خود بخواهیم فشار بر جمهوری اسلامی و پشتیبانی از مردم ایران را دوچندان کنند و از مماشات با رژیم خامنه‌ای دست بردارند.»

او افزود: «چنان‌که در پیام نوروزی خود گفتم، امسال سال کوشش و عمل‌گرایی دوچندان است. اینک زمان درخشش شما برای نجات ایران از بند رژیم اسلامی است.»

شاهزاده رضا پهلوی بخش پایانی پیام خود را به نظامیان ایران اختصاص داد و عنوان کرد: «سخنم را با پیامی به نیروهای نظامی کشور به پایان می‌برم، سران رژیم برای سال‌ها با به انزوا و فلاکت کشاندن کشور، ده‌ها میلیارد دلار را هزینه برنامه موشکی کردند که نتیجه‌اش، عملکرد تحقیرآمیز در حمله به اسرائیل بود. از صدها موشک و پهپاد پرتاب‌شده، تنها چند عدد وارد حریم هوایی اسرائیل شدند و به هدف اصابت کردند. در این میان، تعدادی از پهپادها در خاک ایران فرود آمدند و به شهروندان ایرانی آسیب زدند. آیا نمی‌بینید نیروی نظامی که روزگاری مایه رشک ارتش‌های منطقه و جهان بود، امروز دست‌مایه تمسخر جهانیان شده و تنها کارکردش، کشتار و سرکوب مردم بی‌دفاع و تسلیح گروه‌های تروریستی است؟»

او در پایان خطای با نظامیان عنوان کرد: «به خود بیایید و بیش از این کنار این رژیم بی‌کفایت و ضدایرانی نایستید. بازگشت احترام به شما، و اقتدار به ایران، و آسایش و آرامش برای ایرانیان، در گروی سقوط این رژیم ضحاکی است. در این راه همراه ملت ایران باشید.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی