Search
Asset 2

وزیر خارجه بریتانیا: حمله ایران تقریباً یک شکست کامل بود

دیوید کامرون از اسرائیل خواست پس از حمله موشکی و پهپادی حکومت ایران انتقام جویی نکند زیرا حمله جمهوری اسلامی تقریباً یک شکست کامل بوده است.
دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا (Sean Gallup/Getty Images)

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، از اسرائیل خواست پس از حمله موشکی و پهپادی حکومت ایران انتقام جویی نکند و گفت که باید هم عقلانی و احساسی فکر کند، زیرا حمله تهران تقریباً یک شکست کامل بوده است.

حمله بیش از ۳۰۰ موشک و پهپاد از سوی حکومت ایران خسارات اندکی در اسرائیل ایجاد کرد، زیرا اکثر آنها توسط سیستم دفاعی گنبد آهنین و با کمک ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و اردن سرنگون شدند.

حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل به دنبال حمله هوایی منتسب به اسرائیل به محوطه سفارت ایران در سوریه در اول آوریل انجام شد.

کامرون در گفت‌وگو با تلویزیون بی‌بی‌سی گفت: «من فکر می‌کنم آن‌ها کاملاً موجه هستند که فکر کنند باید پاسخ دهند زیرا مورد حمله قرار گرفته‌اند، اما ما به عنوان دوستان از آنها می‌خواهیم که عقلانی و احساسی فکر کنند و باهوش و همچنین سخت‌گیر باشند.»

او گفت که از اسرائیل می‌خواهد که تنش‌ها را در خاورمیانه تشدید نکند.

کامرون به اسکای نیوز گفت: «از بسیاری جهات، این یک شکست مضاعف برای ایران بوده است. این حمله تقریباً یک شکست کامل بود، و آنها به دنیا نشان دادند که با نفوذ بدخواهانه در منطقه آماده انجام این کار هستند. بنابراین امید ما این است که پاسخ تلافی‌ جویانه انجام نشود.»

کامرون گفت که بریتانیا همچنین با متحدانش برای بررسی اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران کار خواهد کرد و از اسرائیل خواست تمرکز خود را بر توافق آتش‌بس با حماس در جنگ غزه بازگرداند.

او افزود: «ما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به طور کامل تحریم کرده‌ایم و به بررسی اقدامات بعدی ادامه خواهیم داد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی