Asset 2

ترامپ: بزرگترین عملیات اخراج مهاجران غیرقانونی در تاریخ آمریکا را آغاز می‌کنم 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، بزرگترین عملیات اخراج در تاریخ آمریکا را آغاز خواهد کرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری، در گردهمایی به میزبانی حزب جمهوری خواه داکوتای جنوبی در 8 سپتامبر 2023 در شهر راپید، داکوتای جنوبی صحبت می کند. (Scott Olson/Getty Images)

دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا با بحرانی خواندن شرایط آمریکا به دلیل موج مهاجرت غیرقانونی به این کشور وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، عملیات اخراج در تاریخ آمریکا را آغاز خواهد کرد. 

ترامپ در یک رویداد انتخاباتی اعلام کرد که بحران مهاجران غیرقانونی به آمریکا به شرایط وخیمی رسیده و کنگره باید به جای منتظر ماندن برای دولت دوم احتمالی ترامپ، اکنون وارد عمل شود. 

او در جمع هوادارانش گفت «امشب، من از جمهوری‌خواهان کنگره می‌خواهم که استفاده بایدن از پول مالیات‌دهندگان برای آزاد کردن یا اسکان مجدد مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده را ممنوع کنند.» 

ترامپ از کنگره خواست تا ضرب‌الاجل بعدی برای تعین بودجه دولت در ۳۰ سپتامبر اقدام کنند و گفت: «زمان گفتگو به پایان رسیده است، اکنون زمان اقدام است.» 

رئیس جمهور سابق آمریکا با تأکید بر اینکه «نمی‌توانیم منتظر سال ۲۰۲۵ بمانیم تا با متوقف کردن این تهاجم وحشتناک آغاز کنیم» متعهد شد که اگر در انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ مجدداً انتخاب شود، «بزرگ‌ترین عملیات اخراج مهاجران غیرقانونی در تاریخ آمریکا» را آغاز خواهد کرد.  

درخواست او از جمهوری‌خواهان کنگره در میان نگرانی‌های روزافزون در مورد تأثیر سیاست‌های مهاجرتی بایدن که با انتقادات فراوانی نیز روبرو است، مطرح شد. 

دولت پرزیدنت بایدن اعلام کرده که در حال کار برای «بازسازی یک سیستم مهاجرتی امن، منظم و انسانی است که توسط دولت قبلی ویران شده است.» 

ترامپ در ادامه سخنرانی خود عنوان کرد که قانونگذاران جمهوری‌خواه باید بیشتر تلاش کنند تا جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات را در قبال میلیون‌ها دلاری که خانواده‌اش در دوران معاونت ریاست‌جمهوری‌اش از خارجی‌ها دریافت کرده‌اند، پاسخگو کنند. 

وی گفت: علاوه بر این، اعضای جمهوری‌خواه کنگره مانع اقدامات دولت بایدن برای بازگرداندن قوانین دوران کووید، قرنطینه یا سایر محدودیت‌ها، در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر شیوع انواع جدید ویروس کرونا شوند. 

ترامپ به کنایه گفت: «دموکرات‌های رادیکال سخت تلاش می‌کنند تا مجدداً اضطراب کووید را ترویج کنند. من نمی‌دانم چرا، آیا به صورت اتفاقی انتخاباتی در راه است؟»  

در طول همه‌گیری کرونا، مقامات رویه‌های رای گیری را تغییر دادند و برخی از جمهوری‌خواهان ادعا می‌کنند که دموکرات‌ها از همه‌گیری به عنوان «بهانه‌ای» برای تقلب در انتخابات استفاده کردند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی