Asset 2

تصرف پایگاه نظامی حماس و آغاز تخریب تونل‌ها توسط ارتش اسرائیل

تصرف پایگاه نظامی حماس توسط ارتش اسرائيل
(Alexi J. Rosenfeld/Getty Images)

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در بیست و چهار ساعت گذشته روند تخریب تونل‌های زیرزمینی حماس را آغاز کرده و کنترل یک پایگاه نظامی حماس در شمال غزه را بدست گرفته است. این پایگاه مجهز به پرتابگرها، موشکهای ضدتانک، انواع سلاح‌ها و اسناد اطلاعاتی بود.  

ارتش اسرائیل در شبکه اجتماعی ایکس در تازه‌ترین گزارشها از وضعیت جنگ در غزه گزارش داد که نیروهای واحد مهندسی برای ماموریت‌های ویژه چندین تونل را در داخل یک اقامتگاه در منطقه غیرنظامی بیت حانون شناسایی و منهدم کرده‌اند. 

وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید که ارتش این کشور به رهبران حماس در تونل‌های زیر زمینی حمله می‌کند.   

همچنین نیروی دریایی اسرائیل شب ششم نوامبر (دوشنبه) به اهداف «سازمان تروریستی حماس» حمله کردند. پاسگاه‌های مجهز به فناوری حماس از جمله مراکز مورد هدف اسرائیل بود. 

 براساس این گزارش، سربازان اسرائیلی تعدادی از مکان‌های پرتاب موشک‌های حماس را شناسایی و منهدم کردند. ارتش اسرائیل با انتشار ویدیویی از محوطه یک مسجد نشان می‌دهند که حماس چگونه از این مسجد به عنوان یک مرکز پرتاب موشک به اسرائیل استفاده می‌کرد. این نهاد نظامی اسرائیل میگوید که در داخل این مسجد ۵۰ موشک کشف کردند.  

همچنین ارتش این کشور می‌گوید که سربازان اسرائیلی تعدادی از اعضای حماس را که در ساختمانی در نزدیکی بیمارستان القدس در غزه مستقر و در حال برنامه‌ریزی برای حمله به سربازان اسرائیلی بودند، شناسایی کردند.  

دولت اسرائیل مدعی است که حماس در جنگ با اسرائیل از غیرنظامیان غزه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. 

وزارت بهداشت غزه می‌گوید که از ابتدای جنگ تاکنون ده هزار نفر در غزه کشته شده‌اند.   

پیش از این نیز ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیروهای زمینی این کشور در طول شب موفق به تصرف یک پاسگاه حماس شدند. این پاسگاه متشکل از مجتمع‌های آموزشی و تونل‌های زیرزمینی و پست دیده‌بانی بود. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی