Asset 2

کشف اجساد گروگان‌ها با ورود پیاده‌نظام اسرائیل به غزه؛ تعیین دو گذرگاه امن برای تخلیه شمال غزه 

کشف اجساد گروگان‌ها توسط ارتش اسرائیل در غزه
سربازان اسرائیلی اجساد غیرنظامیانی را که چند روز پیش در حمله شبه نظامیان فلسطینی به این کیبوتس در نزدیکی مرز با غزه در 10 اکتبر 2023 در کفارازه اسرائیل کشته شدند، بیرون می آورند. (Amir Levy/Getty Images)

ارتش اسرائیل شب گذشته عملیات زمینی محدودی در غزه انجام داد که پس از آن اعلام کرد که اجساد تعدادی از گروگان‌هایی را که حماس به غزه برده بود، کشف کرده است. 

دانیال حقاری سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که نیروهای ارتش برای «تکمیل پاکسازی منطقه از وجود تروریست‌ها و سلاح‌های جنگی» و همچنین به عنوان بخشی از تلاش برای یافتن مفقودین طی روز گذشته وارد نوار غزه شده‌اند. 

بر اساس اعلام ارتش اسرائیل در این عملیات زمینی اجساد تعدادی از گروگان‌ها کشف و به اسرائیل بازگردانده شد. 

در این اطلاعیه آمده است که نیروهای پیاده و زرهی اطلاعاتی را جمع‌آوری کردند که ممکن است به یافتن مفقودان کمک کند، و «زیرساخت‌های تروریستی و جوخه‌های تروریستی در منطقه، از جمله یک جوخه حماس که موشک‌های ضدتانک به سمت خاک اسرائیل شلیک کرد را خنثی کردند 

از ابتدای حمله تروریستی حماس به اسرائیل در صبح روز شنبه، این اولین بار است که نیروهای زمینی اسرائیل در داخل غزه عملیات نظامی انجام داده‌اند. 

همزمان با پایان‌یافتن ضرب‌الاجل اسرائیل به شهروندان غیرنظامی فلسطینی برای تخلیه شمال غزه، گفته شده ده‌ها هزار نفر این منطقه را ترک کرده و به مناطق جنوبی غزه پناه برده‌اند، با این حال ارتش اسرائیل صبح امروز اعلام کرد که دو گذرگاه امن برای خروج باقی شهروندان در نظر گرفته است و آنها می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر امروز در امنیت از این دو گذرگاه به سوی جنوب حرکت کنند. 

در همین حال شب گذشته نیروهای اسرائیلی حملات هوایی خود را به غزه ادامه دادند و ارتش این کشور اعلام کرد که فرماندهی بخش هوایی حماس را هدف قرار داده و مراد ابومراد، فرمانده بخش هوایی حماس نیز در جریان این حمله کشته شده است.  

ارتش اسرائیل می‌گوید ابومراد «در هدایت تروریست‌ها در جریان کشتار آخر هفته گذشته که شامل مهاجمانی بود که از هوا توسط گلایدرها وارد اسرائیل شده بودند، نقش مهمی داشت 

از سوی دیگر مرز شمالی اسرائیل نیز شب گذشته ناآرام بود و ارتش اسرائیل اهداف متعلق به گروه تروریستی حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف قرار داد. 

ارتش اسرائیل صبح امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای اسرائیل، در پاسخ به نفوذ اجسام ناشناس هوایی به داخل اسرائیل و شلیک به یک پهپاد نیروی هوایی اسرائیل، به یک هدف تروریستی حزب‌الله در جنوب لبنان حمله کردند. 

همچنین در این اطلاعیه تأکید شد که شی پرنده‌ای که از سوی لبنان به اسرائیل به پرواز درآمده بود رهگیری و نابود شده است. 

در همین حال شب گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفت که این کشور «با قدرتی بی‌سابقه به دشمنان حمله می‌کند» و تأکید کرد که «این تازه آغاز است 

نتانیاهو افزود: «دشمنان ما تازه شروع به پرداخت هزینه اقدامات خود کرده‌اند و من جزئیاتی را که هنوز در راه است ارائه نمی‌کنم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی