Asset 2

حزب کمونیست چین ممکن است DNA ورزشکاران برتر آمریکایی را در المپیک پکن جمع‌آوری کند

DNA بیش از ۲۰۰ ورزشکار آمریکایی که جدا از دیگر مردم پکن زندگی می‌کنند، هر روزه برای بازی‌های المپیک زمستانی تست کرونا می‌دهند.
(Photo by Bruce Bennett/Getty Images)

بیش از ۲۰۰ ورزشکار آمریکایی که جدا از دیگر مردم پکن زندگی می‌کنند، هر روزه برای بازی‌های المپیک زمستانی تست کرونا می‌دهند. اما برخی کارشناسان نگران‌اند که حزب کمونیست چین DNA المپیکی‌های آمریکا را جمع‌آوری کند.

پاتریشیا آدامز، مدیر اجرایی پروب اینترنشنال ((Probe International که یک شرکت غیرانتفاعی مستقر در کاناداست، گفت:«احتمال زیادی وجود دارد» که حزب کمونیست چین DNA ورزشکارانی را که عملکرد برتری در بازی‌ها دارند جمع‌آوری کند.

آدامز در جریان یک وبینار در ۲۶ ژانویه در برنامه «پرده‌برداری از چین کمونیست» در اپک تی‌وی گفت:«آن‌ها [حزب کمونیست چین] هر روز دارند تست می‌گیرند… و قطعاً هیچ نظارتی بر استفاده از محصولاتی که دریافت می‌کنند وجود ندارد».

در این رویداد آنلاین، استفان یتس، مدیر اجرایی شرکت مشاوره‌ای دی‌سی اینترنشنال ادوایزری (DC International Advisory) ، از تهدید ناشی از جمع‌آوری انبوه اطلاعات شخصی و داده‌های پزشکی به دست رژیم چین صحبت کرد. مقامات و کارشناسان آمریکایی قبلاً زنگ خطر را به صدا درآورده بودند که پکن در حال انبوه‌سازی پایگاه داده بزرگی است که شامل اطلاعات شخصی و پزشکی آمریکایی‌ها می‌شود و می‌تواند برای تقویت سیستم‌های هوش مصنوعی و زمینه‌های پزشکی و همچنین کمک به عملیات‌های جاسوسی و نظامی استفاده شود.

وجه مخاطره‌آمیز این امر، به گفته یتس، استفاده حزب کمونیست چین از این داده‌های عظیم برای مقاصد غیراخلاقی است.

او می‌گوید: «چین هوش مصنوعی و بسیاری از مطالعات دیگر در مورد فرآیندهای انسانی را به گونه‌ای تسلیحاتی کرده است که کشورهای متمدن حتی اجازه‌اش را نیز نمی‌دهند. بنابراین ما هیچ راهی نداریم که واقعاً بفهیم این دریچه تاریک آینده چه چیزی ممکن است باشد».

به گفته یتس، حزب کمونیست چین ممکن است از این مجموعه داده‌های عظیم استفاده کند تا به ورزشکاران خود مزیت رقابتی بدهد یا فرصت‌های جنگ روانی را افزایش دهد.

بازی‌های المپیک زمستانی قرار است در ۴ فوریه در پکن افتتاح شود. تحریم‌های دیپلماتیکی که آمریکا و تعداد زیادی از کشورها اعلام کرده‌اند و به منظور این است که رژیم کمونیستی را برای نقض حقوق بشر در شین جیانگ مسئول بدانند، مانع ورزشکاران برای رقابت در بازی‌ها نخواهد شد.

ورزشکاران آمریکایی در غروب ۲۸ ژانویه وارد پکن، و مستقیماً به هتل‌هایی فرستاده شدند که در یک مکان محافظت شده با حصار سیمی قرار داشتند.

همه افراد حاضر در این مکان فقط از طریق وسایل نقلیه مخصوص می‌توانند آنجا را ترک کنند و کارکنانی با لباس‌های محافظ هر روز از طریق سواب دهان از آن‌ها نمونه‌گیری می‌کنند.

مطالب دیگر:

سال نو چینی ۲۰۲۲: سال ببر

گروهی از پزشکان بیش از ۱۵۰هزار بیمار کووید۱۹ را درمان کرده‌اند

کارشناسی نسبت به وقوع انقلاب مارکسیستی در آمریکا هشدار داد (بخش ۲)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی