Search
Asset 2

«ووک» به ماموران مرزی آمریکا هم رسید: مهاجران غیر‌‌‌‏قانونی را با ضمایر زن و مرد صدا نکنید

دولت بایدن به ماموران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا دستور داده است که از ضمایر مونث و مذکر در برخورد با مهاجران غیر قانونی استفاده نکنند
ماموران گمرک و گشت مرزی آمریکا در حال بازداشت یک خانواده مکزیکی پس از عبور غیرقانونی از مرز ایالات متحده و مکزیک در نزدیکی ناکو، آریزونا، ۴ نوامبر ۲۰۲۲ (John Moore/Getty Images)

دولت بایدن به ماموران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا دستور داده است که از ضمایر مونث و مذکر در برخورد با مهاجران غیر قانونی استفاده نکنند و فقط هنگام برخورد با افرادی که به آمریکا حمله می‌‌‌‏کنند، از این ضمایر استفاده کنند.

دستورالعمل وزارت امنیت داخلی از کارکنان حفاظت از مرز خواسته است که از «زبان جنسیتی خنثی» و ضمایر و نامی که خودشان ترجیح می‌‌‌‏دهند در خطاب دادن هر یک از اعضای عمومی که با آنها تعامل دارند استفاده کنند.

در این یادداشت آمده است: «تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد آن فرد ندارید، از ضمایر مرد و زن استفاده نکنید.»

این هشدار در مورد استفاده از «خانم و آقا» هم صدق می‌‌‌‏کند و عموماً در مورد افرادی است که خود را لزبین، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا، تراجنسیتی، دگرباش، پرسشگر، اینترسکس، غیر باینری و جنسیتی ناسازگار معرفی می‌‌‌‏کنند.

همچنین در یادداشت آمده است: «به خاطر داشته باشید که هویت جنسیتی (احساس خود فرد) و گرایش جنسی (جذب به افراد دیگر) دو چیز جدا و متمایز هستند. برای مثال، افراد تراجنسیتی ممکن است خود را دگرجنس‌گرا، همجنس‌گرای مرد، همجنس‌گرای زن یا دوجنس‌گرا معرفی کنند.»

در بحبوحه بحران تاریخی مهاجرت غیرقانونی در مرز جنوبی آمریکا، بسیاری این دستور را «حواس‌‌‌‏پرتی غیر ضروری» از مسائل اصلی خوانده‌‌‌‏اند.

براندون جاد، رئیس شورای ملی گشت مرزی آمریکا به رسانه‌‌‌‏ها گفت: «نمی‌توانیم نگران باشیم که آیا قرار است به احساسات کسی لطمه بزنیم یا نه … ماموران که با هزاران نفر که غیرقانونی از مرز رد می‌‌‌‏شوند سر و کار دارند، حالا باید « حقوق مدنی هر یک از این هزاران مهاجر غیر قانونی را هم در نظر داشته باشند.»

او افزود: «به جای پرداختن به قوانین واقعی که باید اجرا کنیم، برای چنین مسائلی زمان صرف می‌‌‌‏کنیم. این‌‌‌‏ها اوباش ووک هستند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی