Search
Asset 2

حمله پهپادی به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه

حمله پهپادی به شبه‌نظامیان جمهوری اسلامی
(TASNIM)

دیدهبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که حمله پهپادی به منطقه دیرالزور سوریه که تحت کنترل شبهنظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی است تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت.

این سازمان حقوق بشری که در لندن مستقر است اعلام کرد که در حمله پهپادی به یک کامیون حامل سلاح، در نزدیکی کارخانه اسلحهسازی که به گروههای تحت حمایت ایران تعلق دارد، چهار نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.

بااینحال آژانس خبری صنعا وابسته به رژیم اسد اعلام کرد که در نتیجه انفجار یک مین «ضدنفر» «شهروندان زیادی کشته و زخمی شدند

از سوی دیگر العربیه گزارش داد که «این حمله یک انبار حاوی موشکهای ایرانی و یک کامیون مملو از سلاح برای شبهنظامیان وابسته به تهران را هدف قرار داده است

بر اساس گزارش این رسانه عربزبان، رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، با اشاره به اینکه انبار مورد هدف در میان مناطق مسکونی واقع شده است، افزود: «این حادثه بار دیگر این حقیقت را تایید میکند که کامیونهای بهاصطلاح حامل مواد غذایی وارد شده از عراق به سوریه، برای شبهنظامیان ایرانی سلاح قاچاق میکنند

عبدالرحمن تأکید کرد، باتوجهبه خسارات گسترده مشاهده شده در مکان مورد حمله، ادعای اینکه انفجار دیرالزور ناشی از مین بوده است، صحت ندارد.

در ژانویه گذشته نیز یک حمله هوایی علیه شبهنظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در همان منطقه رخ داد که در نتیجه آن ۱۱ نفر کشته شدند.

اگرچه اسرائیل بهندرت مسئولیت حملات خود در سوریه را بر عهده میگیرد، اما از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، صدها حمله هوایی انجام داده است و مقامات اسرائیلی بارها هشدار دادهاند که اجازه نخواهند داد سوریه به پایگاه نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی