logo_eet

بحرانی شدن کمبود دارو در ایران؛ شورای عالی امنیت ملی به حوزه دارو وارد شد

(hamshahrionline.ir)
(hamshahrionline.ir)

کمبود اقلام حیاتی دارویی در ایران طی ماه‌های اخیر به بحرانی جدی تبدیل شده است و اکنون یکی از نهاد‌های امنیتی برای کنترل این بحران دست به کار شده است.

شورای عالی امنیت ملی که بالاترین نهاد امنیتی جمهوری اسلامی است، طی یک مصوبه به وزارت بهداشت دستور داده که کمبود دارو را به وسیله واردات مهار کند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت در صفحه توییتر خود به نقل از رئیس سازمان غذا و دارونوشت: در شورای امنیت ملی مصوب شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است از طریق واردات نیاز مردم به دارو را تامین کند تا زمانی که موجودی دارو پایدار شود.

شورای عالی امنیت ملی مهم‌ترین نهاد امنیتی جمهوری اسلامی است که وظیفه تصمیم گیری درمورد مسایل مهم سیاست خارجی و امور دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی را به عهده دارد و ورود این نهاد امنیتی به موضوع دارو حاکی از وجود شرایط بحرانی در این حوزه است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، انواع دارو در هفته‌های اخیر در کشور با کمبود روبه‌رو بود و قیمت انواع آن هم به طور کم‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

شهروندان نیز در شبکه‌های اجتماعی از کمبود داروهای مختلفی حتی داروهای غیرتخصصی مانند سرم و شربت سرماخوردگی کودکان و افزایش پی‌درپی قیمت آن انتقاد و مقام‌های حکومتی را به سوءمدیریت و بی‌کفایتی در تهیه داروی مورد نیاز مردم متهم می‌کنند.

اخبار مرتبط