Search
Asset 2

شیوع ویروس ابولا در گینه

هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به فاجعه‌‏ی ویروس ایبولا (اسکرین‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به فاجعه‌‏ی ویروس ایبولا (اسکرین‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
شیوع ویروس ابولا در گینه. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

بر اساس اعلام دولت گینه، تا کنون حدود ۶۰ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس ابولا جان خود را از دست داده‌اند. این ویروس در سال‌های اخیر در مناطقی از اوگاندا و کنگو شیوع داشته اما تا کنون در گینه دیده نشده بود. مقامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده‌اند که مواردی از نشانه‌های این بیماری در مناطقی از سیرالئون در همسایگی گینه دیده شده و امکان آن وجود دارد که این بیماری به این کشور نیز سرایت کرده باشد.

بیماران آلوده به این ویروس در اثر تب شدید و خونریزی جان خود را از دست می‌دهند. هنوز واکسن یا درمان مشخصی برای ویروس ابولا کشف نشده است. این ویروس به شدت واگیردار است و به سرعت رشد می‌کند.

بر اساس آمار، ۲۵ تا ۹۰ درصد از مبتلایان به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. یک مقام وزارت بهداشت گینه گفته است که از بین ۸۰ نفری که به این بیماری مبتلا شده‌اند، حداقل ۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

روز شنبه سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز اعلام کرد که یک عملیات امداد اضطراری را برای کمک به مردم این کشور ترتیب داده و ۲۴ پزشک، پرستار و متخصص بهداشت هم‌اکنون در محل حضور دارند. این سازمان گفت که بر تعداد پزشکان خود در گینه خواهد افزود و ۲۳ تن دارو و لوازم پزشکی از بلژیک و فرانسه به گینه خواهد فرستاد.

یکی از پزشکان وابسته به این سازمان در گینه گفته است که با اقدام سریع می‌توان شیوع ویروس ابولا را مهار کرد و به همین دلیل، سازمان او با تمام قوا به مقابله با ویروس در گینه پرداخته است.

اپک‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی