Search
Asset 2

اختلاس در مجتمع بندر «امام خمینی»؛ متهم به خارج از کشور گریخت

مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان ادعا کرده که یک فقره اختلاس در مجتمع بندر «امام خمینی» کشف شده و متهم که یکی از کارکنان امور مالی این مجموعه بوده، مورد شناسایی قرار گرفته است.
مجتمع بندر امام خمینی (Borna.news)

مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان ادعا کرده که یک فقره اختلاس در مجتمع بندر «امام خمینی» کشف شده و متهم که یکی از کارکنان امور مالی این مجموعه بوده، مورد شناسایی قرار گرفته است.

ابوطالب گرایلو گفته است که اوایل فروردین‌ ماه واحدهای ذی‌ربط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان متوجه سوءاستفاده یکی از کارکنان امور مالی مجتمع بندری «امام خمینی» مبنی بر برداشت مبالغی از حساب سازمانی شده‌اند.

گرایلو با بیان اینکه متهم از کشور گریخته است، گفته که هماهنگی‌های لازم برای دستگیری و بازگرداندن فرد متخلف همچنان ادامه دارد.

طی دهه‌های گذشته گزارشات مربوط به فساد در نهادهای دولتی و حکومتی جمهوری اسلامی رشد فزاینده‌ای داشته است و گاها ارقام اختلاس‌ها نجومی بوده است و در بسیاری موارد رسانه‌های داخلی به انتشار این اخبار نپرداخته‏اند.

خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارشی در این مورد نوشته که تمامی اشخاص و افرادی که از طریق این فرد به حساب آن‌ها مبالغی واریز شده بود، مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و حساب آن‌ها مسدود شده است.

افزایش روزافزون فساد در نهادهای دولتی و حکومتی جمهوری اسلامی

در شهریور سال گذشته، علی صالحی، دادستان تهران از کشف اختلاس ۲۹ هزار میلیارد ریالی در یکی از بانک‌های دولتی و بازداشت مدیر دایره صندوق این بانک که قصد خروج از کشور را داشت، خبر داد.

علی صالحی بدون نام بردن از بانکی که از آن اختلاس شده و مدیر دایره صندوق این بانک عنوان کرد که فرد متخلف با همکاری فرد دیگری قصد داشت که مبلغ ۲۹ هزار میلیارد ریال را به ارز دیجیتال تتر تبدیل و با خود از کشور خارج کند.

همچنین در یکی دیگر از این دست فساد‌ها، اختلاس ۹۲ هزار میلیارد تومانی بود. رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ۱۸ اسفندماه، وقوع سوء استفاده مالی در «فولاد مبارکه» را تأیید کرد، اما گفت که مبلغ تخلف هنوز مشخص نیست.

واکنش حکومت در برابر فسادهای این‌چنینی سرپوش گذاشتن بر موضوع و کم‌اهمیت جلوه دادن آن است.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به انتقاد‌های فراوان به وجود فساد سیستماتیک در کشور و اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در بانک‌های ایران طی یک سخنرانی عمومی گفته بود که «رسانه‌ها نباید قضیه را کش دهند».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی