Search
Asset 2

اردوغان: بیش از هزار عضو حماس در بیمارستان‌های ترکیه تحت درمان هستند

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته گفت که بیش از ۱۰۰۰ نفر از اعضای گروه تروریستی فلسطینی حماس در بیمارستان‌های سراسر ترکیه تحت درمان هستند.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در حال سخنرانی در تظاهراتی که حزب عدالت و توسعه برای همبستگی با فلسطینی‌ها در غزه سازماندهی کرده است. استانبول، ۲۸ اکتبر ۲۰۲۳. (YASIN AKGUL/AFP via Getty Images)

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته با تاکید بر موضع خود مبنی بر اینکه حماس یک «جنبش مقاومت» است، گفت که بیش از ۱۰۰۰ نفر از اعضای گروه تروریستی فلسطینی حماس در بیمارستان‌های سراسر ترکیه تحت درمان هستند.

اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از گفتگو با کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان در آنکارا، همچنین گفت که از دیدگاه یونانی‌ها درباره حماس که آن را یک سازمان تروریستی درنظرمی‌گیرند، ناراحت است.

اردوغان و میتسوتاکیس هر دو موافق برقراری آتش‌بس در نوار غزه هستند؛ اما نخست‌وزیر یونان اظهاراتی در حمایت از حق اسرائیل در «دفاع از خود» مطرح و ادعا کرد که حامی به اصطلاح «راه‌حل دو کشوری» برای موضوع فلسطین است.

اردوغان گفت: «ما حماس را یک سازمان تروریستی نمی‏‏‌دانیم… بیش از ۱۰۰۰ عضو حماس در بیمارستان‌های سراسر کشور ما تحت درمان هستند.»

یک مقام ترکیه‌ای گفت: «رئیس‌جمهور اردوغان اشتباه کرده است. منظورش این بوده که ۱۰۰۰ نفر از مردم غزه تحت درمان هستند نه اعضای حماس.»

گروه شبه‌نظامی حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی است توسط تعدادی از کشورها از جمله اسرائیل، ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و کانادا و اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی