Search
Asset 2

کشته شدن دست‌کم یک‌ نفر در پی انفجار در نزدیکی کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق

وقوع انفجار در بخش غربی دمشق پایتخت سوریه که محل استقرار چندین ساختمان نمایندگی دیپلماتیک است، یک نفر کشته برجای گذاشت.
(Mizan.ir)

وقوع انفجار در بخش غربی دمشق پایتخت سوریه که محل استقرار چندین ساختمان نمایندگی دیپلماتیک است، یک نفر کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار این خبر نوشت ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در این منطقه از دمشق با نام «المزه» واقع شده است که ماه گذشته نیز در حمله‌ای منتسب به اسرائیل ویران شد.

خبرگزاری دولتی سوریه، «سانا» بدون اینکه هویت فرد کشته شده را اعلام کند، گفته است که این انفجار سه خودرو را نیز به آتش کشیده است.

وبسایت جروزالم پست با اشاره به اینکه در جریان انفجار دست‌کم یک نفر کشته شد، افزود که گمان می‌رود این فرد مرتبط با حکومت ایران باشد.

«دیدبان حقوق بشر سوریه» با اشاره به انفجار امروز در دمشق اعلام کرد این انفجار یک عملیات «ترور» بوده و بر اساس اطلاعات اولیه، فرد کشته‌شده در این انفجار وابسته به ایران است.

به نوشته جروزالم پست، محله المزه محل استقرار سفارت جمهوری اسلامی است که ساختمان آن ماه گذشته در حمله‌ای منتسب به اسرائیل مورد هدف قرار گرفت که باعث کشته شدن اعضای ارشد سپاه پاسداران شد.

این حمله در آن زمان باعث کشته شدن هفت نظامی از جمله دو فرمانده سپاه پاسداران و افسران این گروه شد. پس از آن حکومت ایران برای اولین بار به صورت مستقیم به اسرائیل حمله کرد.

حکومت ایران در پی حمله منتسب به اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق که منجر به کشته شدن هفت تن از اعضای سپاه پاسداران، از جمله دو فرمانده سپاه شد، اسرائیل را تهدید به انتقام‌جویی کرد که این منجر به ترس از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه شد.

در ماه‌های گذشته نیز چندین حمله هوایی به این منطقه امنیتی در دمشق رخ داده است که طی آن برخی مقامات سپاه پاسداران هدف قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی