Search
Asset 2

ابراز نگرانی یکی از فرماندهان سپاه نسبت به حمایت‌نکردن خواص از علی خامنه‌ای

(TASNIM)
(TASNIM)

حمید اباذری، مشاور فرمانده سپاه و جانشین اسبق دانشگاه افسری امام حسین، طی سخنانی از عدم حمایت خواص و بزرگان حکومت ایران از علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گلایه کرد.

حمید اباذری که سخنانش از شبکه استانی تبرستان در استان مازندران پخش می‌شد بدون اشاره به فرد معینی گفت: خواص و بزرگان بسیاری که القاب فراوان داشته و بیت آنها برو بیایی دارد هیچ دفاعی از علی خامنه‌ای و هیچ انتقادی از اعتراضات کنونی بر زبان نیاوردند.

او اذعان کرد که با توجه به شرایط کنونی، اگرچه یک سردار سپاه است اما نمی‌داند فردا چه اتفاقی در کشور می‌افتد، وی در ادامه افزود: دیدم به چشم سرداران بزرگی که کم آوردند، فرماندهان خود من که لحظه لحظه جنگ را بودند و زخم برداشتند کم آوردند و مقابل ارزش‌ها ایستادند.

به نظر می‌رسد منظور وی از خواص، مسئولان جمهوری اسلامی و برخی از روحانیون بلندپایه وابسته به حکومت ایران است که طی اعتراض‌های سراسری ترجیح دادند که ساکت مانده و از سرکوب معترضان حمایت نکنند.

در طول اعتراض‌های گسترده اخیر بارها برخی از نزدیکان به حکومت نسبت به سکوت آنچه که خواص می‌خواندند اعتراض کردند و در آخرین مورد آن امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با انتقاد از خواص در جریان اتفاقات اخیر ایران گفت: در این شرایط خواص ما ساکت می‌شوند. حرف نمی‌زنند، احتیاط می‌کنند، می‌ترسند. خواص شدید برای چه؟ خواص شدید برای زمان صلح؟ این مقاطع هست که بزرگان نقش دارند و باید پای کار بیایند، ولی نیامدند؛ تعداد زیادی از خواص مردود شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی