Search
Asset 2

تصمیم مرگ و زندگی؛ ماندن در آتش یا رفتن به‌ کام شیرها (به‌‌‌‌‌‌‏همراه ویدئو)

ماشین یک خانواده در پارک جنگلی در انگلستان در میان شیر‌‏ها آتش گرفت. (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
ماشین یک خانواده در پارک جنگلی در انگلستان در میان شیر‌‏ها آتش گرفت. (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)
ماشین یک خانواده در پارک جنگلی در انگلستان در میان شیر‌‏ها آتش گرفت. (اسکرین‌‏شات/یوتیوب)


 یک مادر و فرزندانش در یک پارک جنگلی‌‌‌‌‌‌‏ در انگلستان با تصمیم دردناکی مواجه شدند. و این تصمیم زمانی بود که درمیان شیرها ماشین‌‌‌‌‌‌‏شان شروع به آتش گرفتن کرد.

«هلن کلِمنتس» و ۲ کودکش روز جمعه برای تماشای  پارک جنگلی «لانگلیت ویلشایر» انگلستان رفته بودند که ناگهان خودروی‌ آنها دچار حریق شد. در آن لحظه هلن باید تصمیم می‌گرفت که آیا  تا زمانی‌که شعله‌‌‌‌‌‌‏های آتش به او و فرزندانش نرسیده منتظر کمک بمانند، یا اینکه به شیرهایی که بیرون خودرو اعتماد کنند و از خودرو را ترک کنند.

گردشگرانی که شاهد این ماجرا بودند، کاملاً از دیدن این صحنه شوکه شده و قادر نبودند به مادر و فرزندانش کمک کنند.

هلن  درباره‌ی شرایطی سخت آن لحظه گفت: « به‌‌‌‌‌‌‏هیچ چیز نمی‌‌‌‌‌‌‏توانید اعتماد کنید و در آن لحظه هیچ کنترلی روی اوضاع ندارید. اصلاً هیچ کاری نمی‌‌‌‌‌‌‏توانید انجام دهید.»

در نهایت هلن از خودرو خارج شد و درست زمانی‌که تصمیم داشت با فرزندانش به سوی جنگل فرار کند، جنگل‌‌‌‌‌‌‏بان از راه رسید و پیش‌از اینکه شرایط بدتر شود، آنان را به اتومبیل جنگل‌بانی منتقل کرد.

«الکس لیلوی»، متصدی بازاریابی پارک سفری لانگلیت گفت: «در محل حادثه یک جنگل‌‌‌‌‌‌‏بان مواظب شیرها بود و یک جنگل‌‌‌‌‌‌‏بان دیگر تلاش می‌کرد تا به مادر و فرزندانش کمک کند. ما قبلا برای مواجه با موقعیت‌هایی از این دست آموزش دیده و آمادگی لازم را کسب کرده بودیم.»

هلن در حالی‌که هنوز در وضعیت شوک به سر می‌برد اظهار شگفتی کرد که چرا حریق خودرو در حصار فلامینگوها یا شترها اتفاق نیفتاد و درست خودرو در منطقه‌ی زندگی شیر‌‌‌‌‌‏ها دچار مشکل شدند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی