Search
Asset 2

گیاه اعجاب‌‏انگیز زنجبیل

(Shutterstock*)
(Shutterstock*)
(Shutterstock*)

 

خواص دارویی گیاه زنجبیل را نباید دست کم گرفت. زنجبیل یک گیاه دارویی شناخته شده در طب سنتی چین می‌‏باشد و همچنین به عنوان ادویه در پخت و پز و محصولات غذایی آسیایی به کار می‌‏رود.

ریشه‌‏ی گیاه زنجبیل که بسیار تندمزه نیز می‌‏باشد، به هضم غذا کمک فراوانی می‌‏کند و خاصیت ضد التهاب دارد. چای زنجبیل نیز بسیار معطر و خوش‌‏طعم بوده و بهتر است که بعد از غذا میل شود. از دیگر خواص این گیاه می‌‏توان به خاصیت ضد تهوع بودن آن اشاره کرد. گیاه زنجبیل برای درمان سرفه، سرماخوردگی، بهبود روند باروری و همچنین دفع آلودگی‌‏های مواد غذایی از بدن بسیار مفید است.

در تحقیقی که توسط دکتر «هیروشی اوچاچی» در آزمایشگاه گروه علوم انسانی دانشکده پزشکی دانشگاه «فاراسِتیکال» ژاپن بر روی زنجبیل انجام شد و نتیجه‌‏ی آن در مجله‌‏ی آمریکایی طب چینی سال ۲۰۰۶ منتشر گردید، ذکر شد که عصاره‌‏ی زنجبیل قادر به مهار رشد ویروس آنفولانزا می‌‏باشد.

«جنیفر دوبفسکی» یک متخصص طب سوزنی در شهر شیکاگو است که از سال ۲۰۰۲ در این زمینه فعالیت می‌‏کند. او مدرک کارشناسی خود را در رشته‌‏ی علوم در حرکت شناسی دانشگاه ایلینویز شیکاگو گرفته و سپس مقطع کارشناسی ارشد را در رشته‌‏ی علوم پزشکی شرق در دانشگاه کلرادو به پایان رسانده است.وی در زمینه‌‏ی طب سنتی چینی مطالعات گسترده‌‏ای انجام داده و یک وبلاگ و کتاب در مورد سلامت و طب چینی و طب سوزنی دارد که از طریق سایت www.tcm007.com قابل بررسی است.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی