Search
Asset 2

فرانسه اولین گروه نیروهای نظامی خود را به جبهه نبرد اوکراین اعزام کرد

فرانسه اولین گروه از نیروهای خود را به‌‍طور رسمی به اوکراین اعزام کرد.
مجتمع آموزشی نظامی در لهستان در ۴ آوریل ۲۰۲۴. (WOJTEK RADWANSKI/AFP via Getty Images)

فرانسه اولین نیروهای خود را به‌‍طور رسمی به اوکراین اعزام کرد.

نیروهای فرانسوی در حمایت از تیپ مکانیزه ۵۴ مستقل اوکراین در اسلاویانسک مستقر شده‌اند.

این سربازان از هنگ سوم پیاده نظام فرانسه که یکی از عناصر اصلی لژیون خارجی فرانسه است، گرفته شده‌اند.

تعداد اولین گروه از سربازان فرانسوی که به اوکراین اعزام شده‌اند حدود ۱۰۰ نفر است. این تنها اولین مرحله از حدود ۱۵۰۰ سرباز لژیون خارجی فرانسوی است که قرار است به اوکراین بروند.

این نیروها مستقیماً در یک منطقه جنگی مستقر شده‌اند و قصد دارند به اوکراینی‌‏ها در مقاومت در برابر پیشروی‌های روسیه در دونباس کمک کنند. ۱۰۰ نفر اول متخصص توپخانه هستند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه ماه‌هاست که تهدید کرده است که نیروهای فرانسوی را به اوکراین اعزام خواهد کرد. اما به‌نظر می‌رسد که ایالات متحده با فرستادن سربازان ناتو به اوکراین مخالف است.

یکی از سوالاتی که بلافاصله پس از تصمیم فرانسه برای اعزام سرباز از هنگ سوم پیاده نظام ایجاد می‌شود این است که آیا این خط قرمز روسیه درباره دخالت ناتو در اوکراین را نقض می‌کند و آیا روس‌ها این را آغازگر یک جنگ گسترده‌تر در خارج از مرزهای اوکراین خواهند دانست.

بر اساس گزارش‌ها، خود فرانسه نیروهای زیادی برای قرار دادن در خطوط نبرد اوکراین ندارد و در حال حاضر فرانسه نمی‌تواند از استقرار یک لشگر کامل در خارج از این کشور پشتیبانی کند و این قابلیت را حداکثر تا سال ۲۰۲۷ نخواهد داشت.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی