Search
Asset 2

مقاله‏ ای جدید از گائو جی‌شنگ: حرفهایی از ته قلبم (قسمت اول)

گائو جي‏شنگ، در خانه دوران کودکي‏اش درسال ۲۰۰۷، قبل از دستگيري و آزار و شکنجه (اِپُک تايمز)
گائو جي‏شنگ، در خانه دوران کودکي‏اش درسال ۲۰۰۷، قبل از دستگيري و آزار و شکنجه (اِپُک تايمز)
گائو جی‌شنگ، در خانه دوران کودکی‏اش درسال ۲۰۰۷، قبل از دستگیری و آزار و شکنجه (اِپُک تایمز)

در زیر سقف آسمان، و در میان جهان پهناور متمدن و آزاد، هیچ شرارتی وجود ندارد که حزب کمونیست چین از آن شرم داشته باشد و یا قادر به انجام آن نباشد. این حقیقتاً تکان‌دهنده است.

۳/۱ میلیارد  شهروند در چین زندگی می‏کنند، اما خانواده من، بدون هیچ حامی و پشتیبانی، در درماندگی به سر می‏برند!

قبل از سپتامبر ۲۰۰۷، چهار نفر درچین بودند که از پیروی از حزب کمونیست چین سرباززده و بطور آشکارا در هواداری از من ثابت قدم بودند. به همین دلیل یکی از آنها همواره تحت مراقبت پلیس قراردارد؛ سه نفر دیگر نیز در ماه سپتامبر ربوده شده و تحت ضرب و شتم بیرحمانه و آزار و شکنجه روانی قرار ‏گرفتند.

هو جیا که بر ایده خود مبنی بر عدم پیروی از دستورات حزب کمونیست چین پابرجا ماند، در سال ۲۰۰۸ زندانی شد. هوآنگ یان ربوده شد و هم‏بند زندانیانی شد که تمرین‏کننده فالون گونگ بودند و درآنجا تحت آزار و شکنجه وحشیانه‏ قرار گرفت. هوآنگ خود شاهد بود که آزار شکنجه‏ای که پیروان فالون گونگ متحمل ‏شده بودند بسی وحشتناک‏تر بود. بخاطر جو رعب و وحشت ناشی از آزار و شکنجه، این روزها هیچکسی در چین جرأت ندارد آشکارا با من ارتباط برقرار کند.

اکنون برایم بسیار مشکل است تا صدای خود را به گوش دیگران برسانم. علاوه بر آن  هرلحظه در معرض خطر هستم. مقامات چین بیش از سه سال مقدار هنگفتی از نیروی انسانی و هزینه صرف کردند و بیرحمانه‏ترین شیوه‏ها را بکار بردند تا مرا وادار به سکوت کنند.

از دوران کهن مردم همیشه براین باور بودند که مهربانی با مهربانی پاداش داده می‏شود و جزای پلیدی، پلیدی است.

در نوامبر سال گذشته در هتلی بسر می بردم که پلیس نیز با من هم‏اتاق بود، یعنی حتی  از حداقل آزادی شخصی نیز بی‏بهره بودم. آنها به این هدفشان رسیدند که مرا به موجودی زنده اما مفلوک و قابل تحقیر بدل کنند. من اغلب به شوخی به همسرم، جِنگ می‏گویم : “شش میلیارد نفرهمگی با هم در دهکده جهانی ما زندگی می‏کنند، اما در این میان فقط خانواده ما است که از بقیه دنیا جدا می باشد.”

کسانی که از بیرون نگاه می‏کنند شاید احساس کنند که خانواده من زندگی بی‏نهایت فلاکت‏باری دارد. درحقیقت، همسر من یکی از کسانی است که بیشترین رنج و مشقت را متحمل شده است. من فطرتاً انسانی خوش‏بین هستم و به خدا ایمان دارم.

حتی وقتی تا حد مرگ شکنجه شدم، درد فقط بدن فیزیکی‌ام را آزار می‌داد. قلبی که آکنده از ایمان به خداست هیچ جایی برای جولان درد و رنج ندارد. من اغلب با دو کودکم با صدای بلند آواز می‏خواندم، اما زنم هرگز با ما هم‌آوا نشد. علیرغم همه تلاشهایم، او هنوز در قلبش احساس تیره‌بختی می‏کند.

ریشه درد و رنج وی از این حقیقت می‏آید که دختر ما  جِگ نمی‏تواند به مدرسه برود. من نیز برای مدتی از اینکه او از رفتن به مدرسه‏ محروم شد، دچار یأس و نومیدی شدم. هیچ چیز تکان‏دهنده‏تر از این نیست. همواره به این عمل وحشتناک و اهانت‏آمیز مسئولین اعتراض می‏کنم. همسرم، جِنگ ، بخاطر این موضوع در آستانه اختلال روانی است.

با استفاده از این فرصت از آن دوستانی که هنوز از آزادی ناچیزی برخوردارند، خواهش می‏کنم که به گوئو فیکسیونگ لطف کرده و به همسر و کودکانش کمک کنند. وقتی اوباش اجیر‏شده حزب کمونیست چین همه جای خاک چین هستند، وقتی روح ملت ما به حضیض سقوط می‏کند، به قهرمانانی همچون گوئو نیاز است تا بخاطر مردم مبارزه کنند.

قهرمانان شجاعی مانند گوئو فیکسیونگ، و جیا، یانگ تیانشوی، چن گوآنگ چنگ، سو وان‏پینگ، وانگ بینگ‏ژانگ، و گوئو چوآن که فداکاری کرده و زندگی‏شان را به خطر انداختند تا از آزادی و عقیده مردم دفاع کنند، امید ملت چین هستند. کودکان و نوه‌های ما وقتی این بخش ار تاریخ را مرور کنند از عملکرد ما احساس شرمساری نخواهند کرد.

ما با تمام وجودمان احساس می‏کنیم که درچین امروز یافتن مهربانی و ارزشهای اخلاقی بسیار مشکل است. تجربه هو جیا این حقیقت تلخ را بیشتر به ما می نمایاند که از نظر اخلاقی فردی خوب بودن نه تنها مشکل بوده بلکه خطرناک نیز هست.

از دوره‏های باستان، مردم مدتهای مدیدی براین باور بودند که مهربانی با مهربانی پاداش داده می‏شود و عقوبتِ پلیدی، پلیدی است. اما در چین امروز،این باور ازبین رفته زیرا فرهنگ حزب کمونیست در تمامی سطوح اجتماع نفوذ کرده است.

در روزگاران قدیم که حفظ سنتها در اجتماع محترم شمرده می‏شد، مردم به تقوی و مهربانی احترام گذاشته و از آن حفاظت می‏کردند، اما در چین امروز احترام به ارزشهای اخلاقی و درستکاری ازبین رفته است. حکومت کمونیست چین هم‏معنای فساد اخلاقی و پلیدی است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی