Search
Asset 2

افسر پلیس آلمانی که توسط مهاجم اسلام‌گرا مجروح شده بود، درگذشت

یک افسر پلیس که روز جمعه در جریان حمله یک مهاجم اسلام‌گرا به تظاهرات ضداسلام در شهر مانهایم آلمان با ضربات چاقو مجروح شد، روز یکشنبه جان خود را از دست داد.
(Twitter)

یک افسر پلیس جوان که روز جمعه در جریان حمله یک مهاجم اسلام‌گرا به تظاهرات ضداسلام در شهر مانهایم آلمان با ضربات چاقو مجروح شده بود، روز یکشنبه جان خود را از دست داد.

بر اساس گزارش رویترز، یک مرد ۲۵ ساله اسلام‌گرای مسلح به چاقو روز جمعه به چندین نفر در میدان بازار شهر مانهایم در جنوب غربی آلمان حمله و آن‌ها را زخمی کرد.

پنج نفر که در تجمعی سازماندهی شده توسط پکس اروپا، گروهی علیه اسلام افراطی، شرکت داشتند در این حمله زخمی شدند.

پلیس محلی در بیانیه‌ای اعلام کرد که افسر پلیس ۲۹ ساله در تلاش برای مداخله و جلوگیری از درگیری «چندین بار از ناحیه سر، هدف اصابت ضربات چاقو قرار گرفته است.»

پس از حمله فرد ضارب به افسر پلیس، بلافاصله او را به بیمارستان منتقل کردند و تحت «عمل جراحی اضطراری قرار گرفت اما روز یکشنبه به دلیل جراحات وارده درگذشت.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان تاکید کرد که «تعهد این پلیس به امنیت ما جای بالاترین قدردانی را دارد» و گفت که از مرگ این افسر پلیس پس از «این حمله وحشتناک» «عمیقا متاسف» است.

کریستین لیندر، وزیر دارایی آلمان به روزنامه آلمانی بیلد گفت که مرگ این افسر پلیس «مرا عمیقا تحت تاثیر قرار داد و از آنچه در کشور ما اتفاق می‌افتد عصبانی هستم.»

او گفت که «ما باید با قاطعیت از خودمان علیه تروریسم اسلامی دفاع کنیم و همچنین مقامات امنیتی را از نظر مالی تقویت خواهیم کرد.»

نانسی فیزر، وزیر کشور آلمان روز جمعه خواستار تحقیق دقیق در مورد شرایط این حمله شد. او در بیانیه‌ای گفت که «اگر تحقیقات انگیزه اسلام‌گرایی را نشان دهد، این تایید دیگری از خطر بزرگ ناشی از اعمال خشونت‌آمیز اسلام‌گرایی خواهد بود.»

آلمان از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس در حالت آماده‌باش بالا برای حملات احتمالی اسلام‌گرایان قرار دارد.

رئیس اطلاعات داخلی کشور آلمان هشدار داده است که خطر چنین حملاتی «واقعی و اکنون بالاتر از آنچه برای مدت طولانی بوده» است.

آلمان همچنین پیش از انتخابات اتحادیه اروپا در ۹ ژوئن، شاهد موجی از حملات به سیاستمداران در محل کار یا در کمپین‌های انتخاباتی بوده است.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان هفته گذشته با بیان اینکه نگران این روند رو به رشد است، گفت که آلمانی‌ها «هرگز نباید به خشونت در مبارزه با عقاید سیاسی عادت کنند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی