Search
Asset 2

حمله هکری سیستم و سامانه‌های بنیاد شهید را از کار انداخت 

هک شدن سایت بنیاد شهید
(Social Media)

حمله سایبری هکرها به سرورهای سازمان بنیاد شهید توسط یک گروه هکری باعث شد که «سیستم و سامانه‌های» این نهاد حکومتی در ایران از کار بیافتند. 

بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید این حمله هکری از کاربران خود خواست برای استفاده از «سیستم‌ها و سامانه‌های» این نهاد تا «راه‌اندازی مجدد» صبور باشند. 

همچنین در این اطلاعیه آمده است که این حمله هکری همزمان با جابه‌جایی صورت گرفته در ساختمان ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران و «تغییرات ایجاد شده در زیرساخت‌های حوزه فن آوری اطلاعات»، روی داده در «دقایق اولیه مورد رصد کارشناسان قرار گرفته و کنترل شده است». 

یک گروه هکری بنام «بختک» مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت و مدعی شد تمام سیستم‌ها، اطلاعات و نسخه‌های پشتیبانی ستاد مرکزی را حذف کرده است. 

این گروه هکری با انتشار پیامی در تلگرام ضمن انتشار برخی نامههای اداری و اسناد داخلی بنیاد شهید، دلیل حمله هکری به این نهاد را «عدم رسیدگی به وضعیت خانواده‌های شهدا و ایثارگران، فساد، تضییع حقوق مردم و همکاری با گروه‌های تروریستی» عنوان کرد. 

در میان اسنادی که توسط کانال تلگرامی گروه هکری «بختک» منتشر شده، نامه بنیاد شهید به شعبه ۳۶ دیوان عدالت اداری وجود دارد که در آن درخواست یک جانباز جنگ ایران و عراق برای دریافت غرامت را «فاقد وجاهت قانونی» دانسته و تأکید کرده که با فرض دریافت غرامت از کشور عراق به دلیل جنگ، «این موضوع هیچ ارتباطی با افراد رزمنده، جانباز، آزاده یا خانواده شهدا ندارد 

همچنین در نامه‌ای دیگر مقام‌های بنیاد شهید از حراست این سازمان خواسته‌اند که کمک هزینه معیشتی افرادی که در اعتراضات شرکت کرده‌اند را قطع کنند. 

گروه هکری «بختک» شهریورماه ۱۴۰۱ نیز سامانه‌های «آستان قدس رضوی» که مدیریت آن از سوی رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شود و به عنوان یک امپراتوری اقتصادی در ایران شناخته می‌شود را هک و مستندات فراوانی منسوب به این مجموعه را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی