Search
Asset 2

نیکی هیلی می‌گوید به دونالد ترامپ رأی خواهد داد

نیکی هیلی در ۲۲ مه اعلام کرد که بایدن فاجعه بوده و به دونالد ترامپ رأی خواهد داد.
نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، طی مراسمی در مؤسسه هادسون در واشینگتن در ۲۲ مه ۲۰۲۴ گفت به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، رأی خواهد داد. (Chip Somodevilla/Getty Images)

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، پس از ماه‌ها امتناع از حمایت از رئیس سابق خود در ۲۲ مه اعلام کرد که به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، رأی خواهد داد.

او در گفت‌و‌گو با اندیشکده هادسون در واشینگتن که به‌جای والتر پی. استرن به آن ملحق شده است، گفت: «اولویت من رئیس‌جمهوری است که که هوای متحدان ما را داشته باشد، دشمنان ما را بازخواست و امنیت مرزها را تضمین کند.»

این اولین حضور عمومی خانم هیلی از زمان تعلیق کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری خود در ماه مارس بود.

او گفت: «دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. رئیس‌جمهوری که از سرمایه‌داری و آزادی دفاع می‌کند. رئیس‌جمهوری که می‌داند بدهی کمتر اولویت ماست، نه بدهی بیشتر. ترامپ در این زمینه‌ها بی‌نقص نبوده است. من بارها به این مسئله اشاره کرده‌ام.»

«اما بایدن فاجعه بوده است، پس به ترامپ رأی خواهم داد.»

با این‌حال، خانم هیلی از مسئله مهمی صحبت کرد که در سخنرانی ماه مارس در اعلام پایان کارزار انتخاباتی خود نیز به آن اشاره کرده بود.

او گفت: «ترامپ آن‌قدر باهوش است که بخواهد نظر میلیون‌ها نفری را که به من رأی دادند و هنوز هم از من حمایت می‌کنند به خودش جلب کند و تصور نکند که آن‌ها به همین راحتی به او رأی خواهند داد. واقعاً امیدوارم در این راه موفق باشد.»

ترامپ گفته که خانم هیلی جزو گزینه‌های معاونت نیست اما برای او آرزوی موفقیت دارد.

رالف نورمن، نماینده جمهوری‌‌‌‏خواه کارولینای جنوبی، که اولین عضو کنگره و از معدود نمایندگانی بود که از خانم هیلی حمایت کرد، درباره حمایت خانم هیلی از ترامپ ابراز خوشحالی کرد.

او به اپک تایمز گفت: «خبر فوق‌العاده‌ای است. از کاری که هیلی در حال انجام آن است، هیجان‌زده هستم.»

آقای نورمن افزود که به ترامپ گفته خانم هیلی را به‌عنوان معاون خود انتخاب کند، زیرا خانم هیلی به‌رغم تعلیق کارزار انتخاباتی خود همچنان آرای قابل‌توجهی در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه و بویژه در ایالت‌های کلیدی مانند میشیگان به دست آورده است.

او گفت: «شاید از نیکی هیلی متنفر باشید اما نمی‌شود از رأی‌دهندگان او نیز متنفر باشید.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی