Search
Asset 2

اسرائیل: حماس کنترل نوار غزه را از دست داده است

اسرائیل: حماس کنترل نوار غزه را از دست داده است
ارتش اسرائیل در مقر شورای قانونگذاری حماس (Twiiter via IsraelPersian)

وزارت خارجه اسرائیل می‌‎‌گوید که حماس کنترل نوار غزه را از دست داده و ارتش اسرائیل، نهادهای کلیدی در غزه را تصرف کرده است.  

وزارت خارجه اسرائیل در صفحه ایکس خود با انتشار عکس‌هایی از حضور سربازان اسرائیلی در مقر فرماندهی پلیس حماس در نوار غزه و مجلس قانونگذاری حماس اعلام کرده است که حماس کنترل نوار غزه را از دست داده است.  

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در واکنش به پیشروی‌های ارتش اسرائیل گفته است که اسرائیل مسئولیت نابودی حماس را برعهده دارد، اما باید مراقب بیمارستان‌ها باشد.  

ان‌بی‌سی گزارش داده است که برخی از مقامات دولت بایدن از دولت اسرائیل خواسته‌اند که مدارک اثبات‌کننده درباره اینکه مرکز عملیات‌های حماس از بیمارستان الشفا قرار دارد، ارائه کند. 

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که بیمارستان اصلی شهر غزه (الشفا) پس از سه روز قطعی برق نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.  

وزارت بهداشت فلسطین گفته است که نوزادانی که نارس متولد میشوند و تحت مراقبت در بیمارستان الشفا هستند، با از کار افتادن این مرکز درمانی در معرض خطر مرگ قرار دارند.   

روز سه شنبه، وزارت خارجه اسرائیل در صفحه ایکسش با بیان اینکه جنگ اسرائیل با مردم غزه نیست. گزارش داده است که ارتش این کشور در حال انتقال چندین انکوباتور برای نوزادان در بیمارستان الشفا هستند.  

این وزارت هم‌چنین اعلام کرده است که ارتش اسرائیل محمدحمیس دبابش، رئیس سابق اطلاعات نظامی حماس و یعقوب آشور، رئیس سیستم ضد تانک تیپ خان یونس حماس را کشته است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی