Asset 2

برگزاری دادگاه مدنی علیه ترامپ به اتهام کلاهبرداری 

متهم شدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به اتهام کلاهبرداری
رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ در دادگاهی در منهتن، در شهر نیویورک، در تاریخ 2 اکتبر 2023 در دادگاهی در شهر منهتن در شهر نیویورک در یک پرونده کلاهبرداری مدنی، شرکت می‌کند. (Brendan McDermid/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز گذشته پیش از حضور در دادگاهی که علیه او و به اتهام کلاهبرداری تشکیل شده بود مقامات قضایی را فاسد خواند و گفت که این اتهام تلاشی در راستای ضربه‌زدن به او در انتخابات است. 

دادستان دموکرات نیویورک در این پرونده ترامپ را متهم کرده که برای دریافت وام‌های بانکی و خدمات بیمه ترجیحی در میزان دارایی و اموال خود اغراق کرده است و نماینده دادستان نیز مدعی شد که دونالد ترامپ در طول چند دهه به بانک‌ها و شرکت‌های بیمه فهرست کاملاً نادرستی از اموال خود ارائه داده است. 

دادستانی نیویورک خواستار جریمه نقدی ۲۵۰ میلیون دلاری و ممنوعیت دائم دونالد ترامپ و دو پسرش از مدیریت شرکت‌های اقتصادی در نیویورک و پنج سال محرومیت دونالد ترامپ و شرکت مستغلات او از فعالیت در بازار نیویورک شده است. 

در واکنش به این اتهامات دونالد ترامپ پیش از حضور در جلسه دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: «این تلاشی برای صدمه‌زدن به من در انتخابات است. پیش از این هرگز اتفاق نیفتاده بود که رئیس جمهور سابق ایالات متحده مورد اتهام قرار گیرد 

او گفت: «این پرونده می‌توانست سال‌ها پیش مطرح شود، اما آن‌ها منتظر ماندند تا من در مبارزات انتخاباتی حضور یابم. آنها همه افرادی فاسد هستند 

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ در ادامه افزود: «صراحتاً کشور فاسد است. به همین دلیل است که من نامزد میشوم، ما آن را درست میکنیم 

دونالد ترامپ پیش از این در دادگاه مدنی دیگر خود شرکت نکرده و در محاکمه‌های قبلی با خبرنگاران صحبت نکرده بود. 

او در پاسخ به این سؤال که چرا برای شرکت در روز اول محاکمه‌اش در این دادگاه حاضر شده، گفت: «چون خودم می‌خواهم این آزار و اذیت مخالف سیاسی را تماشا کنم. من سال‌هاست قربانی آزار و اذیت‌های سیاسی آنها بوده‌ام، اما اکنون واقعاً این ماجرا به موضوعی کثیف تبدیل شده است.» 

ترامپ اضافه کرد: «این ادامه بزرگ‌ترین آزار و اذیت مخالفان سیاسی تمام دوران است. ما یک قاضی سرکش داریم که حکم می‌کند ارزش املاک کمتر از ارزش واقعی آنهاست و یک دادستان کل فاسد داریم 

او با اشاره به اینکه اتهام علیه او «یک کلاهبرداری است» افزود که دارایی خالصش بیشتر از آن چیزی است که در صورت‌های مالی آمده است، و بانک‌ها «حتی نمی‌دانند چرا باید در این پرونده دخالت کنند آنها آسیبی ندیدند و از تجارت او سود برده بودند. 

آلینا هابا، یکی از اعضا تیم حقوقی ترامپ نیز اظهارات مشابهی داشت و گفت: «این چیزی بیش از مداخله در انتخابات نیست. دموکرات‌ها می‌دانند که ترامپ با اختلاف زیادی جو بایدن را پشت سر خواهد گذاشت و این تنها راهی است که می‌توانند با او مبارزه کنند.» 

لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک نیز در جمع خبرنگاران و پیش از شروع دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: «دونالد ترامپ و دیگر متهمان مرتکب تقلب مداوم و مکرر شده‌اند، ما این موضوع را در خلاصه دادخواستی که به قاضی ارائه دادیم اثبات کردیم و امروز سایر ادعاهای خود را نیز اثبات خواهیم کرد 

او ادامه داد: «پیام من ساده است: مهم نیست چقدر قدرتمند هستید، مهم نیست چقدر پول دارید، هیچ‌کس بالاتر از قانون نیست.» و این مسئولیت و وظیفه من و وظیفه من است که قانون را اجرا کنم.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی