Asset 2

پس از عربستان، مجارستان نیز به کل تیم ورزشکاران ایرانی ویزا نداد 

مجارستان درخواست ویزای تمامی اعضای تیم کاراته ایران را رد کرد
(Ilna)

مجارستان درخواست ویزای تمامی اعضای تیم کاراته ایران را رد کرد و بسیاری از اعضای تیم ایران از شرکت در رقابت‌های کاراته جهان باز ماند. 

سفارت مجارستان در تهران از صدور ویزا برای اعضای تیم‌های پاراکاراته ایران، کاتای انفرادی پسران، کاتای تیمی دختران و تیم داوری ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان خودداری کرد. 

رقابت‌های کاراته و پاراکارته قهرمانی جهان از ۲ آبان در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود. 

فدراسیون کاراته گفته است که تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزا از جمله دعوت‌نامه فدراسیون جهانی، رزرو هتل و سایر اقدامات برای ملی‌پوشان کاراته و پاراکاراته ایران انجام شده بود اما مجارستان از صدور روادید برای ورزشکاران ایرانی سر باز زده است. 

گفته شده که برخی از اعضای تیم کاراته و دیگر نفراتی که قرار بود عازم این رقابت شوند، از قبل ویزای شینگن داشتند و نیازی به درخواست ویزا نداشته و به مجارستان اعزام می‌شوند. 

فدراسیون کاراته اعلام نکرده که چه کسانی از قبل ویزای شینگن داشتند و به مجارستان خواهند رفت اما عنوان کرد که رایزنی جهت دریافت روادید برای سایر نفرات که ریجکت شدند را آغاز کرده است. 

در حالی سفارت مجارستان در تهران درخواست ویزای تمامی اعضای تیم کاراته ایران را رد کرد که پیش‌تر عربستان روادید لازم برای حضور ورزشکاران ایرانی برای شرکت در مسابقات جهانی کاراته را صادر نکرد. 

مسابقات کاراته در بازی‌های رزمی جهانی ۲۰۲۳ در تاریخ ۲۸ و ۲۹ مهر ۱۴۰۲ در ریاض عربستان برگزار می‌شود. 

کیمیا یوسفی، آتوسا گلشادنژاد و مرتضی کریمی سه کاراته‌کای ایرانی هستند که سهمیه حضور در رقابت‌های کاراتهٔ بازی‌های رزمی جهانی ۲۰۲۳ در عربستان را کسب کردند که تا کنون از حضور در این رقابت بازمانده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی