Search
Asset 2

هانتر بایدن موافقت کرد که در کنگره شهادت دهد

هانتر بایدن موافقت کرد که در کنگره شهادت دهد
هانتر بایدن در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۳ در ساختمان فدرال در ویلمینگتون (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

یکی از وکلای جو بایدن در ۲۸ نوامبر گفت که پسر جو بایدن با شهادت دادن در کنگره موافقت کرده است.

اَبی لوول وکیل دادگستری در پیامی خطاب به جیمز کامر نماینده جمهوری‌خواه کنتاکی گفت که هانتر بایدن در برابر کمیته نظارت مجلس نمایندگان ایالات متحده به سوالات پاسخ خواهد داد.

اما  لووِل خواستار این است که این جلسه دادرسی در ملاء عام انجام شود.

لوول نوشت: «یک دادرسی عمومی از درزهای گزینشی، رونوشت های دستکاری شده، نمایش‌های جعلی یا بیانیه‌های مطبوعاتی یک طرفه جلوگیری می‌کند.»

کامر در ماه نوامبر برای  هانتر بایدن، جیمز بایدن، برادر رئیس جمهور، و سایر افراد احضاریه‌هایی را به عنوان بخشی از تحقیقات درباره میزان مشارکت جو بایدن در طرح های تجاری خانواده صادر کرد.

در احضاریه‌ای که برای هانتر  بایدن ارسال شده، از او خواسته شده است تا در ۱۳ دسامبر در واشنگتن حاضر شود.

کامر روز سه شنبه گفت که این جلسه پشت درهای بسته اتفاق خواهد افتاد.

کامر از طریق ایمیل به اپک تایمز گفت: «هانتر بایدن در تلاش است به جای پیروی از قوانین مورد نیاز دیگران، با قوانین خودش بازی کند. که این در مقابل جمهوری خواهان مجلس نمایندگان پذیرفتنی نیست.»

کامر افزود:«احضاریه ما به‌طور قانونی هانتر بایدن را ملزم می‌کند در تاریخ ۱۳ دسامبر حاضر شود.»

سرپیچی از احضاریه می‌تواند منجر به اتهامات کیفری شود. چندین مقام دولت ترامپ، از جمله استیو بنن، پس از سرپیچی از احضاریه‌ها به دلیل تحقیر کنگره محکوم شده‌اند.

کامر در نامه‌ای به همراه احضاریه گفت که بررسی شواهد، از جمله صورت حساب‌های بانکی، نشان می‌دهد که  بایدن «به طور فعال در شبکه‌های اینترنتی که خانواده بایدن را به پول خارجی متصل می‌کند، مشارکت داشته است» و اشاره کرد که بسیاری از معاملات زمانی اتفاق افتاده است که جوبایدن ، معاون رئیس جمهور بود.

کامر گفت که جمهوری‌خواهان به‌عنوان بخشی از تحقیقات استیضاح خود، به شهادت  هانتر بایدن نیاز داشتند. او به  لوول نوشت: «به‌ویژه، موکل شما اطلاعات شخصی دارد که آیا و چگونه رئیس‌جمهور بایدن در معاملات تجاری خانواده‌اش دخالت داشته است یا خیر.»

نماینده کنگره گفت که هانتر بایدن همچنین در موقعیتی بود که می‌دانست پدرش در رابطه با اوکراین و سایر مسائل چگونه عمل می‌کرد.

سوابق مالی که توسط جمهوری‌خواهان به دست آمده و علنی شده است، شبکه‌ای از شرکت های پوسته‌ای را نشان می‌دهد که توسط خانواده بایدن در زمانی که او معاون رئیس جمهور بود راه اندازی شده است. به گفته جمهوری‌خواهان، این شبکه برای پنهان کردن پرداخت‌های خارجی‌ها به خانواده بایدن طراحی شده است.

طبق سوابق، خانواده بایدن، همکاران و شرکت‌های‌شان بیش از ۲۴ میلیون دلار از منابع مختلف از جمله اپراتورهای تجاری و شرکت‌هایی در چین، روسیه و قزاقستان به دست آوردند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی