Asset 2

هانتر بایدن در برابر اتهامات حمل اسلحه خود را بی‌گناه دانست

هانتر بایدن خود را بی‌گناه دانست
هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا (Anna Moneymaker/Getty Images)

هانتر، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه سوم اکتبر با حضور در دادگاه ایالت دلاور در برابر اتهامات مربوط به اسلحه از جمله داشتن اسلحه هنگام مصرف‌مواد مخدر خود را بیگناه دانست.  

در صورتی که دادگاه وی را مجرم بشناسد، ممکن است به ۲۵ سال زندان و پرداخت ۷۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شود.  

او پیش از برگزاری جلسه دادگاه درخواست کرده بود که از راه دور در جلسه شرکت کند، اما بعد از رد درخواستش از سوی قاضی پرونده، همراه با وکلایش در جلسه دادگاه حضور یافت.  

پیش از این، هانتر بایدن در ماه ژوئیه امسال به دو اتهام فرار مالیاتی اعتراف کرده بود. او هم‌چنین به دنبال توافق با دادستان‌ها برای عدم پیگیری پرونده‌اش مبنی بر حمل غیرقانونی اسلحه بود، اما این توافق توسط یک قاضی مرتبط با پرونده هانتر بایدن رد شد.  

آبه لاول، وکیل هانتر بایدن در جلسه دادگاه گفت که «داشتن یک اسلحه خالی به مدت ۱۱ روز تهدیدی برای امنیت عمومی نیست، ولی اگر یک دادستان، با تمام قدرتش در برابر فشارهای سیاسی تسلیم شود، تهدیدی جدی برای سیستم قضایی ما است.»  

اتهامات 

طبق اسناد ارائه شده به دادگاه، هانتر بایدن هنگام خریدن یک هفت‌تیر کلت در سال ۲۰۱۸ باید فرمی از دولت فدرال را پر می‌کرد. او در فرم به دروغ اعلام کرد که مصرف‌کننده موادمخدر غیرقانونی نیست. در قوانین دولت فدرال خرید سلاح گرم توسط مصرف‌کنندگان موادمخدر غیرقانونی، جرم محسوب می‌شود.  

در اظهاریه‌ای که هانتر بایدن با امضای خود درستی اتهامات را تایید کرده، آمده است که وی در سال ۲۰۱۶ شروع به مصرف کوکائین کرد و سال بعد به مصرف‌کننده این ماده مخدر تبدیل شد، به طوری که تا ماه می ۲۰۱۹، او به طور «مکرر و منظم» از این ماده مخدر غیرقانونی استفاده می‌کرد.  

در این اظهاریه همچنین آمده است که هانتر بایدن در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ یک اسلحه از یک فروشنده دارای مجوز قانونی در شهر ویلمینگتون در ایالت دلاور آمریکا خرید و به دروغ در فرم خرید تأیید کرد که مصرفکننده یا معتاد به موادمخدر غیرقانونی نیست. همچنین گفته شده است که هانتر بایدن به مدت یازده روز این اسلحه را در اختیار داشت، درحالیکه در این مدت به طور مرتب کراک مصرف می‌کرد. 

براساس اظهاریه آقای بایدن، اسلحه در ۲۳ اکتبر همان سال در ماشین وی به همراه لوازم مربوط به موادمخدر کشف شد و در سطل زباله در قسمت خروجی یک فروشگاه مواد غذایی در ایالت دلاور انداخته شد. 

بنابر گزارش‌ها، مقامات ایالتی اسلحه را در آنجا پیدا کردند. 

هانتر بایدن در کتاب زندگینامه‌اش که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، سالهای اعتیاد خود به موادمخدر را بازگو کرد. 

او نوشت: «من در خیابان‌های واشنگتن دیسی کراک میخریدم و داخل یک هتل ییلاقی در لسآنجلس کوکائین درست می‌کردمهر ۱۵ دقیقه کراک میکشیدم 

طبق نوشته آقای بایدن، او در سال ۲۰۱۹ از هتلی که در آن زندگی می‌کرد، اخراج شد. هانتر بایدن برای درمان به یک مرکز توانبخشی رفت و در نهایت استفاده از آن را متوقف کرد. 

کاخ سفید گفته است که در صورت محکوم شدن هانتر بایدن، رئیس‌جمهور بایدن، مجازات او را تخفیف نخواهد داد.  

برای جلسه بعدی دادگاه هانتر بایدن تاریخی تعیین نشد. قاضی پرونده از هانتر بایدن خواست که به آزمایش‌های تعیین شده اعتیاد ادامه دهد. در صورتی که تست اعتیاد وی به مواد مخدر و الکل غیرقانونی منفی باشد، او میتواند از آزادی قبل از محاکمه بهره‌مند باشد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی