Search
Asset 2

پناهجوی لبنانی در مرز آمریکا: عضو حزب‌الله هستم و آماده بمب‌گذاری

یک مهاجر غیرقانونی لبنانی که در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت شد، اعتراف کرد که عضو گروه حزب‌الله است و امیدوار بوده که در آمریکا بمب‌گذاری کند.
مهاجرانی که از مکزیک به ایالات متحده وارد شده‌اند توسط گشت مرزی در ۲۵ اوت ۲۰۲۳ به یک مرکز پردازش منتقل شوند. (SUZANNE CORDEIRO/AFP via Getty Images)

یک مهاجر غیرقانونی لبنانی که در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت شد، اعتراف کرد که عضو گروه حزب‌الله است و امیدوار بوده که در آمریکا بمب‌گذاری کند.

بر اساس گزارش وب‌سایت نیویورک پست، باسل عبادی ۲۲ ساله، در تاریخ نهم مارس توسط گشت مرزی در منطقه ال پاسو در نزدیکی تگزاس دستگیر شده است.

نیویورک پست بر اساس اسناد واحد گشت مرزی که در اختیار این رسانه قرار گرفته، نوشته است که باسل عبادی در پاسخ به این سوال که هدفش از سفر به ایالات متحده چیست، پاسخ داد که «می‌خواستم برای ساخت یک بمب تلاش کنم.»

این اسناد نشان می‌دهد که عبادی پس از دستگیری در مصاحبه‌ای با قید سوگند گفته است که هفت سال توسط حزب‌الله آموزش دیده و چهار سال دیگر به عنوان یک عضو فعال در حفاظت از مکان‌های تسلیحاتی خدمت کرده است.

بر اساس این گزارش، آموزش عبادی بر «جهاد» و کشتن افرادی «که مسلمان نیستند» متمرکز بوده است، اما عبادی بعداً در مصاحبه‌ای مدعی شد که تلاش می‌کرده از لبنان و حماس فرار کند زیرا «نمی‌خواست مردم را بکُشد.»

طبق برخی برآوردها، از زمان روی کار آمدن جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، حدود ۱۰ میلیون نفر به‌طور غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده‌اند.

مهاجران غیرقانونی به یکی از دغدغه‌های اصلی رأی‌دهندگان در این دوره از انتخابات تبدیل شده و نظرسنجی اخیر دانشگاه مونموث نشان می‌دهد که از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر اعتقاد دارند که مهاجرت غیرقانونی «مشکلی بسیار حاد» است.

ترامپ: به سیاست مرزهای باز خاتمه خواهم داد

دونالد ترامپ روز شنبه طی یک گردهمایی در اوهایو گفت که اگر در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی برسد، از همان روز اول به‌سرعت برای رفع بسیاری از مشکلاتی که آمریکا به آن دچار است، دست به کار خواهد شد؛ از جمله خاتمه دادن به «سیاست مرزهای باز دولت بایدن»

ترامپ ضمن تأکید روی پیروزی‌های مقدماتی اخیر خود که او را به نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان تبدیل کرده‌اند، توجه خود را به امنیت مرزها معطوف کرد.

ترامپ با بیان این‌که جلوگیری از هجوم مهاجران غیرقانونی یکی از سرفصل‌های کلیدی برنامه‌های او بود، افزود: «مشکل مرزی ما در آن مقطع خیلی ‌کمتر از امروز بود. این بدترین وضعیت مرزی ممکن در تاریخ جهان است … میلیون‌ها میلیون نفر به کشور سرازیر می‌شوند.»

نسبت به نظرسنجی‌های پیشین مونموث در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹، که نشان می‌دهد به ترتیب ۴۳ و ۴۹ درصد از مردم چنین دیدگاهی داشتند، اکنون شاهد یک افزایش قابل‌توجه هستیم.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که برای اولین‌بار در تاریخ این نظرسنجی، اکثر آمریکایی‌ها از ساخت دیوار مورد نظر ترامپ در خط مرزی آمریکا و مکزیک حمایت می‌کنند.

جمهوری‌خواهان سیاست‌های بایدن را عامل هجوم مهاجران غیرقانونی می‌دانند اما ترامپ بایدن را به اهرم کردن سیاست مرزهای باز به‌عنوان بخشی از اقدامات مغرضانه او برای گسترش پایگاه رأی‌دهندگان دموکرات و حفظ قدرت در دهه‌های آتی متهم کرده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی