logo_eet

افزایش تلفات زلزله ترکیه و سوریه به بیش از ۲۵ هزار نفر؛ نجات یک نوزاد و دو زن از زیر آوار پس از گذشت ۱۲۲ ساعت 

شهر هاتای, ترکیه, ۲۱ بهمن ۱۴۰۱(Burak Kara/Getty Images)
شهر هاتای, ترکیه, ۲۱ بهمن ۱۴۰۱(Burak Kara/Getty Images)

درحالیکه شمار تلفات زلزله در جنوب ترکیه و شمال سوریه همچنان در حال افزایش است، یک نوزاد دوماهه بعد از گذشت ۱۲۸ ساعت از ریزش آوار توسط امدادگران نجات یافت.

امدادگران در شهر کوجایلی استان هاتای پس از خارج کردن این نوزاد از زیر آوار به شادی پرداختند و همان گونه که این نوزاد انگشت یکی از امدادگران را گرفته بود او را به آمبولانس منتقل کردند.

همچنین مقامات ترکیه اعلام کردند که امدادگران ترکیه دو زن را که به مدت ۱۲۲ ساعت پس از مرگبارترین زمین‌لرزه منطقه در دو دهه اخیر در زیر آوار مانده بودند، زنده نجات دادند.

یکی از این زنان به نام «منکسه تاباک» که ۷۰ ساله است در استان قهرمان مرعشی از زیر آوار نجات پیدا کرد و فرد دوم نیز یک زن ۵۵ ساله به نام «ماشالاه چیچک» است که از زیر آوار یک ساختمان ۸ طبقه در استان دیاربکر توسط امدادگران نجات یافت.

در همین حال رجب طیب اردوغان، رپیس جمهور ترکیه، بعداز ظهر امروز ۲۲ بهمن‌ماه، اعلام کرد که تعداد تلفات زلزله در این کشور تاکنون به ۲۱ هزار و ۴۳ نفر رسیده و ۸۰ هزار و ۹۷ نفر نیز در این حادثه مجروح شده‌اند.

همچنین منابع خبری از سوریه اعلام کردند که در روز ششم وقوع زلزله، تعداد جانباختگان در این کشور به ۴ هزار و ۴۸۷ نفر رسیده و ۷ هزار و ۳۹۶ نفر نیز زخمی شده‌اند.

به این ترتیب تعداد تلفات زلزله مهیب صبح دوشنبه در ترکیه و سوریه به ۲۵ هزار و ۵۳۰ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط