Asset 2

آلودگی هوای تهران در وضعیت قرمز؛ افزایش آلودگی در دیگر شهرهای ایران

آلودگی هوای تهران به وضعیت قرمز رسید
آلودگی هوای تهران (Irna)

براساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، آلودگی هوای تهران در روز چهارشنبه به وضعیت قرمز رسید و انتظار می‌رود که در روز پنج‌شنبه نیز این میزان آلودگی هوا در این کلان‌شهر ثابت باقی بماند.  

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام کرده است که تمام مهدکودک‌ها روز چهارشنبه در استان تهران تعطیل شد. مدارس در مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی استان تهران بجز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه به شیوه غیرحضوری و مجازی کلاس‌های درسشان را برگزار می‌کنند. 

 پیش از این قرار بود که دو سوم کارمندان دولتی در روز چهارشنبه به شیوه «دورکاری» و از خانه کار کنند، اما استانداری تهران اعلام کرد که این تصمیم لغو شده است و تمام کارمندان باید بر سر کار حاضر شوند.  

براساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، چهارده منطقه از شهر تهران شامل مناطق دو، سه، شش، هفت، یازده، سیزده، چهارده، پانزده، هفده، هجده، نوزده، بیست، بیست و یک و منطقه بیست و دو با شاخص آلودگی ۱۵۲ و در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌های سنی قرار دارد.  

هم‌چنین هوای شش شهرستان نزدیک به شهر تهران شامل پاکدشت، اسلامشهر، پیشوا، شهریار، قرچک، ملارد و ورامین در وضعیت ناسالم قرار دارد.  

بیشترین آلودگی هوا در باقر شهر گزارش شده است که شاخص آلودگی در این شهر ۲۱۴ و در وضعیت بنفش و بسیار ناسالم است.  

پالایشگاه نفت تهران، شهرک انرژی و سایر صنایع آلاینده در نزدیکی این شهر قرار دارد.  

رئیس مرکز اورژانس استان تهران اعلام کرده است که چندین آمبولانس و درمانگاه‌های سیار اورژانس در میدانهای اصلی این شهر برای رسیدگی به حوادث و بیماریهای ناشی از آلودگی هوا مستقر شده است. 

ایرنا گزارش داده است که شاخص آلودگی هوای اصفهان، چهارشنبه ۲۴ آبان بر روی عدد ۱۷۸ و در وضعیت ناسالم است. مدارس این شهر برخلاف سه روز گذشته که تعطیل شده بودند، روز چهارشنبه با وجود آلودگی در وضعیت قرمز از دانش‌آموزان خواسته‌اند‌که بر سر کلاس درس حاضر شوند. 

علاوه بر این، سازمان هواشناسی ایران در چند روز گذشته نیز از افزایش آلودگی هوا در شهرهای مشهد، سمنان، قم، تبریز، اراک، اهواز و کرج خبر داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی