Search
Asset 2

کریدور هند-خاورمیانه-اروپا در تقابل با برنامه کمربند و جاده چین 

کریدور هند خاورمیانه اروپا
محمد بن سلمان، ولیعهد و نخست وزیر عربستان سعودی، نارندرا مودی، نخست وزیر هند و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در نشستی به عنوان بخشی از اجلاس سران گروه 20 در بهارات منداپام در دهلی نو در 9 سپتامبر 2023 شرکت می کنند. (EVELYN HOCKSTEIN/POOL/AFP via Getty Images)

در جریان بیستمین اجلاس سران گروه ۲۰ در دهلی‌نو، اعلام شد که یک کریدور ارتباطی چندوجهی و اقتصادی جدید به نام IMEC احداث خواهد شد که هند، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اردن، اسرائیل و اتحادیه اروپا را از طریق یک سری بنادر و مسیرهای ریلی به هم متصل می‌کند. 

به گفته کارشناسان، این پروژه که به عنوان یک طرح متحول‌کننده تحت شراکت برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های جهانی مطرح شده است، نه تنها لایه‌های ژئوپلیتیکی را به هم مرتبط می‌کند، بلکه به عنوان رقیب «ابتکار کمربند و جاده چین» در نظر گرفته می‌شود. 

 کاوش آرها، کارشناس ارشد شورای آتلانتیک و مرکز فناوری و دیپلماسی به اپک تایمز گفت: «IMEC یک راه ارتباطی چندوجهی یا چندجانبه است در حالی که ابتکار کمربند و جاده چین یک پروژه یک‌جانبه یا دوجانبه است.» 

دکتر آرها توضیح داد که چین مالک ابتکار کمربند و جاده چین است و در اقتصادهای ضعیف سرمایه‌گذاری می‌کند که منجر به تله‌های بدهی می‌شود. در حالی که IMEC از ابتدا شامل اقتصادهای ثروتمند و درحال‌رشد است. این بدان معنی است که IMEC فرصت‌های بیشتری برای همکاری بین ذی‌نفعان دارد زیرا هر یک را به طور مساوی درگیر می‌کند. 

همچنین هارش پنت، معاون مطالعات و سیاست خارجی در آبزرور مستقر در دهلی‌نو، با مقایسه این دو خط ارتباطی بین‌المللی به اپک تایمز گفت: «مطمئناً عدم شفافیت و همچنین کنترل چین بر طرح ابتکار کمربند و جاده کاملاً در تضاد با مشارکت چند سهام‌دار در طرح IMEC است.» 

او در ادامه افزود که به همین دلیل است که نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، IMEC را «چشمه‌ای از همکاری، نوآوری و پیشرفت مشترک» توصیف کرد، از سوی دیگر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آن را سرمایه‌گذاری تغییردهنده بازی نامید. 

در همین حال جوزف کچیچیان، کارشناس ارشد مرکز تحقیقات و مطالعات اسلامی ملک فیصل در ریاض، عربستان سعودی، نیز به اپک تایمز گفت: اعلام راه‌اندازی کریدور هند-خاورمیانه-اروپا به این معنی نیست که با آغاز به کار این کریدور ابتکار کمربند و جاده چین نابود می‌شود، بلکه به این معنی است که ابتکارات جدید راه‌های ارتباطی «اکنون باید منافع غیر چینی را در نظر بگیرد 

با این حال، هارش پنت هشدار داد که تسلیم وسوسه نگاه‌کردن به IMEC به عنوان یک رقیب ابتکار کمربند و جاده چین نشوید، زیرا ابتکار کمربند و جاده چین در حال انجام است در حالی که IMEC هنوز در حد توافق بین دولت‌ها است. 

او ادامه داد «بسیاری از کشورهای شرکت‌کننده در IMEC بخشی از ابتکار کمربند و جاده چین هستند و حضور چین در بندر حیفا در اسرائیل یا پیره در یونان که در امتداد مسیر IMEC قرار دارند، بسیار چشمگیر است.» 

با این حال، مطمعنا آنچه که کریدور هند-خاورمیانه-اروپا می‌تواند ارائه دهد، جایگزین اتصال کارآمدتر و قابل اعتمادتر برای کشورهایی است که نگران تسلط چین بر مسیرهای ارتباطی هستند. 

کریدور اقتصادی هند-خاورمیانه-اروپا در زمان بهره‌برداری کامل، احتمالاً به عنوان یک پل مقرون به صرفه و کارآمد بین اقیانوس هند و مدیترانه عمل می‌کند. این کریدور احتمالاً شامل یک خطوط ریلی، خطوط برق، یک خط لوله هیدروژن و یک کابل اینترنت با سرعت بالا است. 

به گفته کارشناسان، این به کشورهای وابسته به نفت خلیج‌فارس کمک می‌کند تا اقتصادهای خود را متنوع کنند، ارتباط سیاسی و اجتماعی برای اسرائیل ایجاد می‌کند و به اروپا کمک می‌کند تا به هند و بازار هند و اقیانوس آرام دسترسی پیدا کند. 

همچنین آپارنا پانده، محقق و مدیر ابتکار آینده هند و آسیای جنوبی در مؤسسه هادسون به اپک تایمز گفت: «این پروژه در هسته خود یک پروژه استراتژیک است و پیوندهای اقتصادی قوی بین این مناطق را تضمین می‌کند که نسل‌ها دوام خواهد داشت.» 

به اعتقاد او: «ایالات متحده در کریدور هند-خاورمیانه-اروپا نقشی پشت پرده ایفا می‌کند، زیرا هر سه منطقه برای منافع ملی آمریکا حیاتی هستند و هر چه این مناطق بیشتر ادغام شوند، برای امنیت ایالات متحده بهتر است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی