Asset 2

ترامپ متعهد شد که تیم ویژه‌ای برای بررسی آزار و اذیت زندانیان سیاسی از سوی دولت بایدن تشکیل دهد 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده متعهد شده که در صورت راهیابی مجدد به کاخ سفید، کارگروهی برای تحقیق درباره آزار و اذیت مخالفان سیاسی از سوی دولت بایدن تشکیل دهد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در واشنگتن دی سی در 15 سپتامبر 2023 سخنرانی می کند.(Screen Capture courtesy of Family Research Council)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده متعهد شده که در صورت راهیابی مجدد به کاخ سفید، کارگروهی برای تحقیق درباره آزار و اذیت مخالفان سیاسی از سوی دولت بایدن تشکیل دهد. 

ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی و در جمع هوادارانش گفت: «برای متوقف کردن این بی‌عدالتی، اعلام می‌کنم که در لحظه پیروزی در انتخابات، یک گروه ویژه برای بررسی سریع پرونده‌های هر زندانی سیاسی که به ناحق توسط دولت بایدن مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، منصوب خواهم کرد.» 

پرزیدنت ترامپ در مورد افرادی که آنها را زندانی سیاسی نامید، گفت که به سرعت پرونده‌های آنها را بررسی و «در روز اول دستور عفو یا تخفیف مجازات آنها را امضا خواهد کرد 

او ادامه داد: «این چیزی وحشتناک است که اتفاق می‌افتد، ۲۲ سال، ۱۸ سال، ۱۰ سال. این یک چیز وحشتناک است.» 

هر چند او به فرد خاصی اشاره نکرد اما اخیراً انریکه تاریو، رهبر سابق گروه پسران مغرور در رابطه با جرائم مرتبط با حمله به کنگره آمریکا به ۲۲ ساز زندان محکوم شده است. 

ترامپ پیش‌تر گفته بود که «به احتمال زیاد بخش بزرگی» از متهمان حمله به کنگره را عفو خواهد کرد و این کار را «خیلی زود» انجام خواهد داد. 

رئیس جمهور سابق آمریکا در این سخنرانی همچنین ادعای خود مبنی بر پایان دادن خیلی سریع به جنگ در اوکراین را تکرار کرد و افزود که در صورت انتخاب شدن، حتی قبل از به قدرت رسیدن این کار را انجام خواهد داد. 

او در ادامه ضمن انتقاد از طرح اقتصادی بایدن که به بایدنومیک (Bidenomics) معروف شده گفت: «فاجعه معروف به Bidenomics را که مخفف تورم، مالیات، تسلیم و شکست است را متوقف خواهم کرد.» 

ترامپ با اشاره به هجوم مهاجران غیرقانونی به آمریکا تأکید کرد که «این شرایط نباید ادامه پیدا کند و من به سیاست مرز باز دولت بایدن پایان می‌دهم و بزرگترین عملیات اخراج در تاریخ آمریکا را آغاز می‌کنمما هیچ انتخاب دیگری نداریم 

وعده دیگر او درباره بودجه مدارس دولتی بود و گفت که در روز اول ریاست‌جمهوری بودجه فدرال هر مدرسه‌ای را که نظریه انتقادی نژاد، ایدئولوژی تراجنسیتی، یا «سایر محتوای نامناسب نژادی، جنسی، یا سیاسی» را ترویج میکند، قطع خواهد کرد. 

طرفداران نظریه انتقادی نژاد اظهار می‌دارند که نشان دادن «نژادپرستی سیستماتیک فراگیر» در تسهیل ریشه‌کن کردن آن ضروری است. 

منتقدان نظریه انتقادی نژاد بر این باورند که مارکسیسم، مردم را بر اساس وضعیت اقتصادی‌شان دسته‌بندی می‌کند: افراد ثروتمند، ستمگر هستند و مردم معمولی مورد ستم قرار می‌گیرند. به همین ترتیب، نظریه انتقادی نژاد نسخه نژادی مارکسیسم است. نظریه انتقادی نژاد به سفیدپوستان می‌آموزد که هر قدر هم عذرخواهی کنند، باز هم مقصر هستند. و این قضیه حاوی پیامی به مراتب بدتر برای رنگین‌پوستان است: آن‌ها همیشه در محرومیت به سر خواهند برد و هیچ‌ کاری هم برای رفع این مشکل نمی‌توانند انجام دهند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی