Search
Asset 2

مقایسه‌‌‏ی آیفون ۶ با گالکسی اس ۵

(Android Authority/Youtube screen shot)
(Android Authority/Youtube screen shot)
(Android Authority/Youtube screen shot)

 

 از زمانی که آخرین دستگاه شاخص اپل چند هفته‌ی پیش به بازار عرضه شد، گالکسی اس ۵ و آیفون ۶ تقریبا به طور دائم با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

چند ویدئو در مورد این دو وجود دارد که بسیاری از آنها از گالکسی اس ۵ به عنوان یک جایگزین عملی برای آیفون ۶ نام برده‌اند.

در ویدئوی زیر تست سرعت را می‌بینید:

و این یکی می‌گوید که این دو واقعاً قابل مقایسه نیستند:

و در اینجا مقایسه‌ی خم شدن:

مقایسه‌ی آیفون۶ و گالکسی اس ۵ از نظر دوام

مطالعات نشان می‌‎دهد که مدل جدید و بزرگ‌‌‏تر اپل، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس از مدل سال پیش و گوشی پیشروی اندروئید بادوام‌تر هستند.

بر طبق گفته‌ی SquareTrade، اپل آیفون ۶ با صفحه نمایش ۴.۷ اینچی، در تمامی آزمایش‌های مختلفی که میزان قابل شکستن بودن گوشی‌های هوشمند را در تصادف‌های روزمره اندازه می‌گیرد، بهتر از بقیه عمل کرده است.

آیفون پلاس ۶ زیاد عقب نبود ولی چندین امتیاز را از دست داد؛ چون به راحتی ممکن است از دست فرد بلغزد؛ زیرا برخی کاربران به دلیل اندازه‌ی بزرگ و باریک آن ممکن است در دست گرفتن آن دچار مشکل باشند.

آیفون ۵ اس که سال پیش عرضه شد بهتر از سامسونگ گالکسی ۵، با اندازه‌ی ۵.۱ اینچی عمل کرده است. گوشی سامسونگ به دلیل چند تست و از جمله آزمایش لغزیدن نتایج ضعیفی گرفت. هر چه که گوشی بیشتر بلغزد، احتمال اینکه از لبه‌ی میز بیفتد بالاتر است.

با این وجود تمام ۴ گوشی آزمایش شده خطر شکسته شدن متوسطی داشتند و تفاوت فاحشی بین آنها وجود نداشت.

«تای شای» مأمور ارشد بازاریابی SquareTradeگفت: «گوشی‌ها رفته رفته بادوام‌تر می‌شوند. تولیدکنندگان نیز به این موضوع توجه بیشتری نشان می‌دهند.»

SquareTrade گوشی‌ها را از ۸ جنبه‌ی مختلف شامل اندازه، وزن، در دست گرفتن و کیفیت پانل‌های جلویی و عقبی بررسی می‌کند. این شرکت اندازه می‌گیرد که چه میزان گوشی‌ها، زمانی که از طرف دیگر میز هل داده شوند، بر پشت خود می‌لغزند؛ و یا چه میزان در نتیجه‌ی افتادن از ارتفاع ۱.۲ متری  و یا به مدت ۱۰ ثانیه فرورفتن در آب دوام می‌آورند.

SquareTrade می‌گوید که برای اطمینان از ثبات در نتایج، از ربات‌ها برای انجام تست استفاده می‌کند و گوشی‌ها را بر مقیاس ۱۰ نمره‌ای دوام داشتن رده‌بندی می‌کند؛ در حالی‌که ۱۰ بیشترین میزان خطر را نشان می‌دهد. آیفون ۶ اپل با گرفتن نمره ۴ بهترین امتیاز را از آن خود کرد؛ آیفون ۶ پلاس امتیاز ۵، آیفون ۵ اس نمره‌ی ۶ و گالکسی اس ۵ امتیاز ۶.۵ را گرفتند.

آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تست لغزیدن را رد کردند، ولی آیفون ۵ اس و سامسونگ گالکسی اس ۵ نمره‌ی پایینی در این زمینه گرفتند. آیفون ۶ پلاس تنها گوشی‌‌‏ای بود که در افتادن از ارتفاع ۱.۲ متری توسط ربات به خوبی عمل نکرد. صفحه‌‌‏ی نمایش شیشه‌ای مقاومت کرد ولی بدنه از شیشه جدا شد. تمامی گوشی‌ها در آزمایش مقاومت در آب نتایج خوبی گرفتند.

در کنار صفحه‌‌‏ی نمایش بزرگ‌‌‏تر، اپل آیفون ۶ و ۶ پلاس جدید که این ماه ارائه شدند، وعده‌ی عملکرد سریع‌‌‏تری را داده و چیپ بی‌سیمی را ارائه می‌دهند که امکان پرداخت‌های کارت اعتباری را در فروشگاه‌ها با نزدیک نگه‌داشتن گوشی به پایانه‌ فراهم می‌کند. این گوشی‌ها با قیمت ۱۹۹ دلار و قرارداد خدمات دو ساله عرضه می‌شوند. گوشی‌های جدید این ماه در آمریکا، استرالیا، کانادا، آلمان، فرانسه، هنگ‌کنگ، ژاپن، پورتوریکو، سنگاپور و بریتانیا در دسترس بودند. این موجود بودن به ۲۰ بیش از کشور جدید توسعه می‌یابد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی