Search
Asset 2

مرزبانان ربوده شده به ایران بازگشتند

Persian-ET-logo.N

صبح روز یکشنبه، ۴ مرزبان ایرانی ربوده شده توسط گروهک شورشی موسوم به «جیش العدل»، با تلاش مقامات داخلی و جمعی از بزرگان اهل سنت منطقهی سیستان وبلوچستان، پس از ۲ ماه اسارت، به ایران بازگردانده شدند.

جیش العدل ۵ سرباز مرزبان ایرانی را  در تاریخ ۱۷ بهمن‌‌‏ماه سال گذشته، از مرز سراوان در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته و به پاکستان منتقل کرد.

شورشیان که با هدف رسیدن به خواسته‌‌‏های خود یعنی آزادی برخی تروریست‌ها، اقدام به این گروگان‌‌‏گیری کرده بودند، پس از یک اولتیماتوم ۱۰ روزه تهدید کردند که درصورت عدم تحقق خواسته‌‌‏هایشان یکی از مرزبانان را خواهند کشت.

درپی این ماجرا، سوم فروردین ماه، این گروهک در وبلاگ خود اعلام کرد که یکی از این مرزبانان به نام «جمشید دانایی‌فر» را به قتل رسانده است.

«بان کی مون»، دبیرکل سازمان ملل ضمن تسلیت به ایرانیان، کشته شدن این سرباز ۲۷ ساله  را «اقدامی وحشتناک در ایام عید نوروز» برشمرد.

«مولوی عبدالحمید»، امام جمعه‌ی اهل سنت زاهدان که گفته می‌‌‏شود سهم بسیاری در نجات ۴ مرزبان ایرانی و رایزنی با تروریست‌‌‏ها داشته، بیان کرد که پیکر جمشید دانایی‌‌‏فر همراه این افراد نیست و طی اقدامات بعدی وارد خاک ایران خواهد شد.

جیش العدل یک گروه مسلح افراطی است که موارد متعددی از اقدامات خشونت‌بار همچون قتل و گروگان‌گیری در مناطق جنوب شرقی ایران را در کارنامه‌ی خود دارد. این گروه در آبان ماه ۹۲ نیز مسئولیت قتل بیش از ۱۰ مرزبان نیروی انتظامی ایران را برعهده گرفت.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی